banner461

Unutmadık, Unutmayacağız!

TÜRKAV Genel Merkez, 27 Mayıs “Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Anma Günü” Anma günü etkinliği düzenliyor.

banner503
Unutmadık, Unutmayacağız!
27 Mayıs 2020 Çarşamba 15:53

banner143
banner134

Cumhuriyet tarihinin en başarılı bakanlarından biri olan, yolsuzluk ve hırsızlıkla mücadelenin simgeleşmiş isimlerinden 2. Milliyetçi Cephe Hükümetinin MHP’li Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak şehit edilişinin 40. yılında anılıyor.

TÜRKAV Nevşehir Şubesinden yapılan açıklama şu şekilde;

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

"27 Mayıs, Gün Sazak ve Ülkücü Şehitlerimizi Anma Günü" vesilesiyle, Saat 21:00 de TÜRKAV Genel Merkez Facebook sayfasından Anma etkinliğimizi canlı yayınlıyoruz. Şehitlerimizin, ruhları şad mekanları cennet olsun.

TÜRKAV Genel Merkezi olarak yarın akşam saat 21:00 da

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yaşar Yıldırım, Taş Medreseliler Genel Başkanı Naim Yanık, Eskişehir MHP Milletvekili Nurullah Metin SAZAK, Ozan Kaya KUZUCU, Yazar Metin TURHAN‘nın katılacağı "Gün SAZAK ve Ülkücü Şehitleri Anma Etkinliği" canlı olarak yayınlanacaktır


TÜRKAV Nevşehir Şubesi
Devletin Asil Evlatları.

GÜN SAZAK KİMDİR? KISACA BİYOGRAFİSİ

Gün Sazak 26 Mart 1932'de Eskişehir'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğtimini burada tamamladı. Ankara Maarif Koleji'nden mezun oldu. Sonrasında ABD'ye giderek burada bulunan Kaliforniya Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi aldı. Mezuniyetinden sonra ülkesine dönen Sazak, 1971 senesinde Milliyetçi Hareket Partisi'ne katıldı. 21 temmuz 1977 tarihinde Gümrük ve Tekel Bakanı oldu. Uzun seneler kaçakçılıkla mücadele etti. 27 Mayıs 1980 tarihinde Dev Sol örgütü tarafından düzenlenen bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Cenazesi Eskişehir'in Sazak köyünde toprağa verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.