banner461

Maher Zain, 15 Temmuz'da Nevşehir'de konser verecek

Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı Maher Zain, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Nevşehir'e geliyor.

banner503
Maher Zain, 15 Temmuz'da Nevşehir'de konser verecek
08 Temmuz 2019 Pazartesi 15:36

banner143
banner134

Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı Maher Zain, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri için Nevşehir'e geliyor.

Ünlü sanatçı Maher Zain'in 15 Temmuz'un 3'üncü yıl dönümünde Nevşehir'de konser vereceği öğrenildi. 

Tarih: 15 Temmuz 2019 Pazartesi

Saat: 22.30

Yer: Diriliş Meydanı NEVŞEHİR

15 Temmuz'da NEVŞEHİR...

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişiminin yıl dönümünde,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Nevşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

TRT Stadyum programının sunucusu Ersin Düzen’inModeratör olarak katılacağı programda İngilizce, Arapça ve Türkçe söylediği şarkılarla tanınan Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı MaherZain ve Dursun Ali Erzincanlı sahne alacak.

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerinin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü sebebiyle düzenlenecek etkinlikler, Saat 20.30’da Ziraat Bankası önünden Diriliş Meydanı’na kadar yapılacak yürüyüşle başlayacak. Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde protokolünün yanı sıra binlerce kişinin Türk Bayrakları ile katılacağı yürüyüşün ardından etkinliklere saat 21.00’dan itibaren Diriliş Meydanı’nda devam edilecek.

Burada İstiklal Marşımızın hep birlikte söylenmesi ile birlikte tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulacak ve ardından Kuran-ı Kerim okunacak.

On binlerce kişinin katılmasının beklendiği gecenin moderatörlüğünüTRT Stadyum programının sunucusu Ersin Düzen üstlenecek.

15 Temmuz Gazilerinin de katılarak Nevşehirlilere sesleneceği programda daha sonra 15 Temmuz gecesi ile ilgili kısa film gösterimi ile katılımcılara o gece yaşananlar bir kez daha hatırlatılacak.

Saat 21.30’dan itibaren ünlü sanatçı Dursun Ali Erzincanlı’nın seslendireceği ilahi ve şiirlerin ardından ise saat 22.30’da İngilizce, Arapça ve Türkçe söylediği şarkılarla tanınan Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı MaherZain sahne alacak.

Tüm Nevşehirli vatandaşları etkinliklere davet eden Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “Aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimine karşı kadını ve erkeği, genci ve yaşlısıyla canını ortaya koyarak kendi iradesine ve özgürlüğüne yapılan bu haince saldırıya karşı dimdik bir duruş sergileyerek yeniden bir doğuşa imza atmıştır. Bu kahramanlık destanını unutmamak ve unutturmamak için düzenlediğimiz etkinliklere tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Maher Zain kimdir?
Maher Zain 16 Temmuz 1981 Lübnan doğumlu İsveçli Müslüman bir R&B şarkıcısı, söz yazarı ve müzik yapımcısıdır. İlk albümü Thank You Allah (Teşekkür Ederim Allah) 2009’da piyasaya sürülmüş ve uluslararası çapta bir başarı elde etmiştir. İkinci albümü Forgive Me (Beni Bağışla) 2 Nisan 2012 tarihinde piyasaya sürüldü. Dünya çapında tanınan başarılı sanatçı, Türkiye’de de farklı şehirlerde konserler verdi. Konya ilinde verdiği konserde 15.000 kişilik salon taşmıştır.

Maher Zain sekiz yaşındayken ailesiyle birlikte İsveç’e taşındı. Orada Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünü bitirdi. Üniversiteden sonra müzik endüstrisine katıldı ve Fas doğumlu İsveç yapımcı Nadir Khayat (sahne adıyla RedOne) ile iletişime geçti.

Nadir Khayat New York’a taşınınca Maher müzik kariyerini sürdürebilmek için onun peşinden gitti ve Kat DeLuna gibi sanatçılarla çalışmaya başladı. 27 yaşındayken İsveç’e geri yaptığı bir yolculukta İslamiyet’e bir kez daha bağlanmış ve müzik yapımcılığından vazgeçerek ilahi tarzında R&B söylemeye karar vermiştir.

2009 yılının ocak ayında, Maher Zain, Awakening Records ile ilk albümü için çalışmalara başladı. Thank You Allah isimli albümü perküsyon versiyonlarının da dâhil olduğu ikisi bonus şarkı olan on beş şarkıyla 1 Kasım 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Kısa süre sonra da bazı parçaların Fransız versiyonları yayınlanmıştır.

Maher ve Awakening Records Facebook, YouTube ve iTunes gibi medya araçlarını kullanarak albümün tanıtımını yapmışlardır. 2010 yılının başlarında müziği oldukça ilgi uyandırmış ve internet üzerinde çok sayıda takipçi toplamıştır. 2010 yılının sonunda Malezya’da Google arama motoruyla en çok aranan ünlü isim olmuştur. Malezya aynı zamanda tanıtımlarını en başarılı geçirdiği ülkedir. Albümü Thank You Allah 2010 yılının en çok satan albümü olması sebebiyle Warner Music Malaysia tarafından 8 platin plak ile ödüllendirilmiştir. 2011’deyse, albümü Thank You Allah Endonezya’da Sony Music Indonesia tarafından çifte platin plak ile ödüllendirildi.

Maher temel olarak İngilizce şarkı söyler fakat daha sonradan popüler şarkılarını başka dillerde de yayınlamıştır. Şarkılarından olan “Insha Allah”, örnek olarak; şu anda İngilizce, Fransızca, Arapça, Türkçe, Malay ve Endonezyaca versiyonları mevcuttur. Bir diğer şarkısı, “Allahi Allah Kiya Karo” (“Devamlı Allah’ı Zikretmek”), Urduca’da söylenmekte ve Pakistan doğumlu Kanadalı şarkıcı İrfan Makki’yi de dâhil etmektedir. Maher ayrıca İrfan Makki’nin ilk albümü olan “I Believe” (İnanıyorum) isimli albümünde aynı ada sahip olan parçasında yer aldı.

2010’un Ocak ayında, Maher Zain ‘Ya Nabi Salam Alayka’ isimli şarkısı Ortadoğu’nun en büyük radyosu Nujoom FM tarafından En İyi İlahi ödülüne layık görüldü. Sami Yusuf, Hussein Al-Jismi ve Mohammed Mounir gibi göze çarpan diğer şarkıcıları da geride bırakmış oldu.

Albümleri:
2009 – Thank You Allah
2012 – Forgive Me

Single’ları:
2009: “Palestine Will Be Free” (Filistin Özgür Olacak)
2010: “Insha Allah” (İnşallah)
2010: “The Chosen One” (Seçilmiş Kişi)
2011: “Freedom” (Özgürlük)
2011: “Ya Nabi Salam Alayka” (Ey Peygamber, Huzur Senin Üzerine Olsun)
2011: “For The Rest Of My Life” (Ömrümün Geri Kalanı Boyunca)
2014: “Samih”
2014: “Nas Teshbehlena”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.