banner461
banner195

Nevşehir Milletvekilleri Derinkuyu Buluşması

Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider iftarlarını Derinkuyu’da Ak Parti İlçe Teşkilatının verdiği iftarda parti üyeleri ile birlikte açtı.

Nevşehir Milletvekilleri Derinkuyu Buluşması
08 Ağustos 2012 Çarşamba 15:49

banner143
Nevşehir Milletvekilleri Derinkuyu’da Patates Üret
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider iftarlarını Derinkuyu’da Ak Parti İlçe Teşkilatının verdiği iftarda parti üyeleri ile birlikte açtı.

 

Verilen iftar yemeğine milletvekillerinin yanı sıra Derinkuyu Kaymakamı Mithat Can Kutluca, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, Ak Parti İl yönetim Kurulu üyeleri,

Ak Parti İlçe Başkanı Serdal Pala, Suvermez Belediye Başkanı Yaşar Özdemir, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Uçar,Ziraat Odası Başkanı Yavuz Şen, AK Parti eski Belediye Başkanı İbrahim Ertaş, eski ilçe Başkanı Bülent Aksoy, muhtarlar ve parti üyeleri katıldı.

Hakkı Atamulu Kültür Parkında yapılan iftar sonrasında Nevşehir Milletvekilleri Muhtarların sorunlarını dinledi.

Nevşehir Milletvekilleri ile Patates Üreticileri Derinkuyu'da Buluştu

 Nevşehir Milletvekilleri, patates üreticileri ile kahvede buluşarak üreticilerin sorunları dinlediler. Kahve toplantısına, Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile Derinkuyu Kaymakamı Mithat Can Kutluca, Ak Parti İlçe Başkanı Serdal Pala, CHP İlçe Başkanı Şener Taşkesen, Suvermez Belediye Başkanı Yaşar Özdemir, Derinkuyu Ziraat Odası Başkanı Yavuz Şen ve patates üreticileri katıldı.

Toplantıda Ziraat Odası Başkanı Şen, patates çiftçisinin en önemli sorununun tarımsal sulamada kullanılan elektriklerin kesilmesi olduğunu belirterek, buna bir an önce bir çözüm bulunması gerektiğin söyledi.

Bazı çiftçiler de, borçlarının olmamasına rağmen elektriklerinin kesik olduğunu ileri sürerek, ürünlerini sulayamadıklarını ifade ettiler. Milletvekili Gizligider, MEDAŞ'la yaptıkları görüşmede borcu olmayanların elektriklerinin açılacağını kendilerine söylediklerini belirtti. Göktürk de, borcu olanlarla ilgili elektriklerin kesildiği için yasal olarak çok fazla yapılacak bir şeyin olmadığını anlatarak, "Tarımsal sulamada kullanılan elektrikle ilgili güvenlik sorunu var. MEDAŞ yetkilileri 'çiftçilerle yaşanan gerginlikler nedeniyle güvenliği sağlayamadığımız için elektrik veremiyoruz' dedi. Çiftçilerden gelen talepler farklı. Elektrik faturalarının kimisi bir ayda, kimisi üç ayda, kimisi de altı ayda gelsin diyor. MEDAŞ bölgesinde böyle bir sıkıntı var" dedi. Çiftçilerin elektrik faturalarının yüksek ve düzensiz geldiğini iddia etmeleri üzerine Feralan da, "Şu anda elektrik fiyatı yüksek, biz bunu kurumlarla yaptığımız toplantılarda dile getirdik. Bu üç milletvekili her şartta sizin sorunlarınızı gündeme getiriyor. Konuyu Başbakanımıza ilettik" diye konuştu.

Çiftçilerin, elektrik faturalarının düşürülmesi ve faturalarının dönemler halinde gelmesini talep etmeleri üzerine de Gizligider "Biz MEDAŞ'a teklif götürelim, siz elektrik faturalarının ödenmesi konusunda taahhüt verir misiniz- Biz netice alma konusunda Bakan beyle görüşürüz. Siz de bu konuda sağlam bir irade koymalısınız" dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.