banner461

0-6 yaş çocuğun psiko sosyal gelişimini destekleme programı temel eğitimi düzenlendi

0-6 Yaş Çocuğun Psiko-sosyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programının amacı; çocuğun psiko-sosyal gelişimini destekleme yöntemlerini birinci basamak sağlık hizmetleri içine entegre ederek, gelişimin en hızlı olduğu gebelik ve 0-6 yaş döneminde çocuğun gelişimini desteklemek, gelişimi etkileyebilecek risk etmenlerini erken belirleyip, erken müdahale etmektir.

banner503
0-6 yaş çocuğun psiko sosyal gelişimini destekleme programı temel eğitimi düzenlendi
01 Haziran 2016 Çarşamba 13:52

banner143
banner134
Bu kapsamda; İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü Ruh Sağlığı Birimi tarafından ÇPGD Programı Temel Eğitimi düzenlenmektedir. İlimizde görev yapan aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına yönelik olarak düzenlenen eğitim, 30/05/2016 tarihinde Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir.
Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü Ruh Sağlığı Biriminde görevli Psikolog Nilgün GÖKDÜNEK ve Psikolog Gamze YURTTUTAN YALDIZ ve Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon ve İletişim Biriminde görevli Ebe Tuğba YALÇIN tarafından katılımcılara ÇPDG Programı kapsamında kullanılan Gebe-Bebek-Çocuk ve Baba Psikososyal İzlem Formları tanıtılarak, beyin gelişiminin sağlık üzerindeki etkisinden bahsedilmiştir. Ayrıca izlem formlarının veri girişinin yapılacağı veri aktarım sistemi hakkında katılımcılara bilgi verilmiştir.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.