banner461
banner195

112 İstasyonlarının İçler Acısı Hali

Nevşehir’de Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan iki 112 İstasyonu yıllardır açılmayı beklerken, 1 istasyonunun durumu ise tam bir Canım Türkiye’m manzarası yaşatıyor.

112 İstasyonlarının İçler Acısı Hali
03 Şubat 2014 Pazartesi 10:03

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan iki 112 İstasyonu yıllardır açılmayı beklerken, 1 istasyonunun durumu ise tam bir Canım Türkiye’m manzarası yaşatıyor.

Edinilen bilgiye göre Nevşehir’de Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Derinkuyu ilçe merkezinde yapılan 112 İstasyonu yıllardır il müdürlüğü tarafından teslim alınmayı bekliyor. Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğünün hemen ardındaki bir başka 112 istasyonu da henüz teslim alınabilmiş değil.

Söz konusu iki istasyonun kabulünün istasyonların yapımı konusunda bir takım sıkıntılar yaşanması nedeniyle yapılamadığı belirtilirken, bu istasyonların açılamaması 112 hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yapılamaması gerçeğini de beraberinde getiriyor.

Öte yandan Avanos ilçesinde ise 112 hizmetleri açısından son derece ilginç bir durumda halen yaşanmaya devam ediyor. İlçede anahtarı bir daire müdüründe olduğu belirtilen 112 istasyonu aynı zamanda bir evin içerisinde yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca ilimiz genelinde acil 112 istasyonu sayısının ilimiz genelinde artırılacağını kaydeden İl Sağlık Müdürünün il merkezi ve Derinkuyu ilçesinde bulunan 112 istasyonlarının neden açılamadığı, Avanos ilçesinde 112 istasyonu için bir evden ziyade daha uygun bir mekan bulunamadığı ve bu istasyonunun anahtarının neden bir daire müdüründe bulunduğu hususlarına cevap vermesi bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.