banner461
banner195

Ambulans Uçak Japon Hasta İçin Havalanacak

Uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralanarak tedavi altına alınan Japon Hasta Hoshie Teramatsu'nun Japonya'ya Ambulans Uçakla Gönderileceği açıklandı.

Ambulans Uçak Japon Hasta İçin Havalanacak
18 Eylül 2013 Çarşamba 18:49

banner143
banner134

 Geçtiğimiz hafta Zemi Vadisi'nde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralanarak, Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi'ne tedavi altına alınan Japon hasta Hoshie Teramatsu'nun çok yakında uçak ambulansı ile Japonya’ya sevkinin yapılacağı bildirildi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay yaptığı açıklamada, “Japon hasta Hoshie Teramatsu'nun genel durumu gayet iyi durumdadır. Hastayı mobilize etmeye başladık. Yavaş yavaş yürümeye de başladı. Yakından takip ediyoruz. En kısa zamanda da sevkini gerçekleştireceğiz." Dedi.

Hastanın göğüs tüpü takılı olarak tarifeli bir uçağa binmesine imkan bulunmadığını ifade eden Ünlübay, zaten zorunlu olmadıkça hiçbir hava yolu şirketinin de bu durumdaki bir hastayı kabul etmeyeceğini vurguladı.

Göğüs tüpünün çekilmesi halinde ise hastanın en az 3 hafta uçmaması gerektiğini anlatan Ünlübay, "Biz de bu nedenle göğüs tüpü takılı halde ambulans uçakla sevkini planlıyoruz. Sağlık Bakanlığı ile görüşmeler devam ediyor. Bakanlık Hava Operasyon Birimi gerekli çalışmaları yürütüyor. İşlemleri tamamlayınca bize bildirecekler. O anda da hastanın sevkini yapacağız. Net bir tarih yok." diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.