banner461
banner195

Bağımlılıkta Erken Teşhis Önemli

Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, gençlerin bağımlılığa yönelmesinde arkadaş çevresinin çok büyük bir etken olduğuna dikkat çekti. Bağımlılıkta ne kadar erken teşhis edilirse o kadar hızlı ve olumlu sonuç alınacağının altını çizen Şahin, erken teşhisin çok önemli olduğunu belirtti.

Bağımlılıkta Erken Teşhis Önemli
24 Ekim 2015 Cumartesi 13:33

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, gençlerin bağımlılığa yönelmesinde arkadaş çevresinin çok büyük bir etken olduğuna dikkat çekti. Bağımlılıkta ne kadar erken teşhis edilirse o kadar hızlı ve olumlu sonuç alınacağının altını çizen Şahin, erken teşhisin çok önemli olduğunu belirtti.


Şahin bağımlının kendisinin de istekli ve mücadeleye hazır olması gerektiğini dile getirdi. Şahin, gençlere baskı uygulanmaması gerektiğini belirtirken başı boş bırakmanın da olumsuz sonuçlar doğurabileceğini vurguladı. Gençlerin boş zamanlarını değerlendirebileceği hobiler edinerek kendilerini geliştirecekleri ortamların hazırlanması gerektiğini söyleyen Şahin, en büyük görevin anne babalara düştüğünü, onların çocukları için iyi bir örnek teşkil etmeleri gerektiğini söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.