banner461
banner195

Bakan Eroğlu'dan Yaralı Japon Turiste Ziyaret

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Nevşehir'in Göreme beldesinde uğradığı bıçaklı saldırıdan yaralı kurtulan Japon turist Hoshie Teramatsu'yu tedavi gördüğü hastanemizde ziyaret etti.

Bakan Eroğlu'dan Yaralı Japon Turiste Ziyaret
11 Eylül 2013 Çarşamba 12:24

banner143
Bakan Eroğlu'dan Yaralı Japon Turiste Ziyaret
İlgili Galeriye Git
banner134
Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesindeki Genel yoğun bakım odasında yatan Teramatsu'yu,  ziyaret eden Bakan Eroğlu, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, Japon turistin sağlık durumunu iyi olduğunu, Teramatsu'nun yarın Japonya’dan ailesinin de geleceğini söyledi.

 

Hastanenin bakım konusunda her türlü imkanı sağladığını ifade eden Eroğlu, "Kendisini de gördük, herhangi bir hayati tehlikesi kalmamış, buna sevindik. Tabi üzücü bir hadise. Bunlardan çok büyük bir üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Geçmiş olsun diyoruz" dedi.

 

 "Konu ciddiyetle takip ediliyor"

 

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan da şu ana kadar jandarma tarafından bir şüpheli tespit edildiğini belirterek, söz konusu şüphelinin mağdure tarafından da teşhis edildiğini kaydetti.

 

Ancak diğer deliller de toplandıktan sonra kesin bir netice elde edileceğini ifade eden Ceylan, "Bu konuda şu andaki verilere göre bir tane şüpheli elimizde. Konu ciddiyetle takip ediliyor" diye konuştu. 

 

Nevşehir'in Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde dün öğleden sonra yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurkiharac ile Hoshie eramatsu, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğramış, Kurkiharac'i hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SAYIN BAKANA AÇIK ÇAĞRI - 5 yıl önce
sayın bakan, nevşehirin il turizm müdürü veleddin birsöz on yıllardır otuzun üzerinde il dışına tayin edildi ve her seferinde mahkeme kararı ile tekrar döndü. kapadokya gibi türkiye turizminin gözbebeği bir merkez böyle bir travmayı kaldıramaz. siyaset-bürokrasi yargı inatlaşmasının ceremesini ise işte böyle menfur olaylar sebebiyle başta masum insanlar ve bölge halkı yaşıyor. konuya acilen el atılarak il turizm müdürlüğünün ve müdür veleddin birsöz'ün olaydaki idari ihmal ve sorumluluğunun da acilen araştırılmasını talep ediyorum.