banner461
banner195

Beslenme dostu okul sayısı artıyor

Resmi Gazete’de Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanan Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmekte.

Beslenme dostu okul sayısı artıyor
10 Haziran 2016 Cuma 14:19

banner143
banner134
Beslenme Dostu Okul Programı Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel ve/veya kamu; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamaktadır. Projeyi İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa yürütmekte.
Bu kapsamda Halk sağlığı müdürlüğüne Beslenme Dostu Okul sertifikasına hak kazanmak için başvuruda bulunan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi denetimi sonucunda “Beslenme dostu okul” sertifikası almaya hak kazanmış olup Bakanlığımızdan gelen Sertifika 07.06.2016 tarihinde Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi, Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi çalışanları tarafından Okulumuz Müdür Yardımcısı Serpil Aşıcı’ ya teslim edildi.
 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.