banner461
banner195

Bir Günde 32 Bin Kişi Faydalanıyor

Kapadokya bölgesinin yıldızı her geçen yıl daha da parlayan termal turizm merkezi Kozaklı ilçesine olan ilgi her geçen yıl daha da artıyor.

Bir Günde 32 Bin Kişi Faydalanıyor
23 Eylül 2013 Pazartesi 10:48

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin yıldızı her geçen yıl daha da parlayan termal turizm merkezi Kozaklı ilçesine olan ilgi her geçen yıl daha da artıyor.

Kozaklı Kaplıcalarının bir günde 32 bin kişinin banyo yapabileceği kapasiteye sahip olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, "Her yıl Kozaklımız 1 milyon kişiyi ağırlıyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan ve 27 bin metre karelik kapalı alana sahip Türkiye'nin en modern fizik tedavi merkezlerinden biri olarak kabul edilen 240 yatak kapasiteli İ. Şevki Atasagun Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, son sistem fizik tedavi cihazlarının yanı sıra ilçeden çıkan ve sıcaklığı 93 dereceye ulaşan termal su da kullanılarak gelen hastalar tedavi ediliyor. Kozaklımız Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Ankara, Konya, Samsun, Malatya, Adana, Mersin, Gaziantep gibi illere yakınlığı açısından önemli bir konumda. Ayrıca Hacıbektaş'ı Veli Külliyesi, Kapadokya bölgesi, doğal güzellik alanları, yer altı şehirleri ve Erciye Kayak Merkezi'ne yakınlığı ile de dikkat çekiyor” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Admin - 5 yıl önce
kozaklıdaki hizmet kalitesini iyileştirmeden orasının daha fazla gelişmesi söz konusu olmaz.