banner461

Biz büyük bir aileyiz

Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, bu yıl da sağlık sendikaları arasında yetkiyi kazanmalarından dolayı sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına teşekkür etti.

banner503
Biz büyük bir aileyiz
17 Mayıs 2019 Cuma 12:21

banner143
banner134

Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, bu yıl da sağlık sendikaları arasında yetkiyi kazanmalarından dolayı sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına teşekkür etti.

Gündüzpolat konuya ilişkin açıklamasında; “Nevşehir Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Nevşehir’de bütün Sağlık ve sosyal hizmet kurumlarında yetkili sendika yine Sağlık-Sen olmuştur. Bu yetki insanların artık lafa, slogana, iftiraya, yalana, dolana pirim vermediğinin de bir göstergesidir. Erdemliler hareketi olarak kurulan Sağlık –Sen ilkeli duruşundan, çalışanın ve emeğin yanında olmaktan, diklenmeden dik durmaktan asla geri durmadı ve durmayacaktır. Kanmadan kandırmadan ötekileştirmeden sorunun parçası değil, çözümün parçası olan sendikacılık anlayışımızdan ödün vermeden, önce insan düsturuyla yolumuza siz değerli çalışanlarımızla beraber yürümeye devam edeceğiz. Geçirdiğimiz bu yetki döneminde de önceki dönemlerde olduğu gibi yalan dolanla çalışanların umutlarıyla oynamalar oldu. Yine aylarca sahada görünmeyen cenah, ilginç dilekçelerle yine çalışanların gözünü boyamaya çalıştı. Bu dönem yetkili sendika olmaya yaklaştık, aramızda çok az bir sayı kaldı, bir günlüğüne de olsa üye olun gibi gayet seviyesiz ve sivil toplum kuruluşu anlayışının, çalışanın haklarını savunma adına gayret anlayışının, en azından bir duruş sergilemek anlayışının çok uzağında görüntüler sergilenmiştir. Bunlara rağmen desteğini bizlerden esirgemeyen değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz ve verdikleri desteğe layık olmak adına daha çok çalışacağımıza buradan söz veriyoruz. Bu dönemki yetki ile beraber sorumluluğumuz ve omuzlarımızdaki yük bir kat daha artarken azmimiz de katlandı. Bundan sonraki süreçte de her bir üyemizin, her bir sağlık ve sosyal hizmet çalışanının yanında olmaya devam edeceğiz. Kanmadan kandırmadan eksiklerimizi tamamlayarak çalışanlarımızla beraber sonuna kadar mücadele etmekten geri durmayacağız. Sağlık-Sen, öncelikli olarak sarmal ve düğüm olmuş, tıkanma durumuna gelmiş döner sermaye sisteminin adaletli bir şekilde dağılımı için çalışacaktır. Öte yandan iş yükü artmış, tükenmişlik noktasına gelmiş sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının iş yükünü hafifletmek için istihdama yönelik her türlü gayreti sarf etmeye devam edilecektir. Bir başka konu; kamuoyunda 3600 şeklinde özetlenen ek göstergelerle ilgili çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesi ve tüm çalışanları kapsayacak şekilde kanunlaşması için çalışmalara devam edilecektir. Yetki dönemimizde çalışmalarından dolayı başta yönetim kurulumuza, iş yeri ve ilçe temsilcilerimize, kadın kollarına, engelli kollarına, gençlik kollarına ve olmazsa olmazımız siz değerli üyelerimize teşekkür ederim. Üyelik Bizim İçin Sıradan Bir İmza Değil, Hak Ve Menfaatlerin Korunması Adına Bize Teslim Edilen Bir Emanettir” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.