banner461
banner195

Cumhurbaşkanımız Sağlıklı Yaşamı Destekliyor

Dünyanın sayılı yarışlarından biri sayılan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 2. Etabı 25 Nisan pazartesi günü bölgemizde gerçekleştirilmiştir.

Cumhurbaşkanımız Sağlıklı Yaşamı Destekliyor
04 Mayıs 2016 Çarşamba 12:12

banner143
banner134
Dünyanın sayılı yarışlarından biri sayılan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 2. Etabı 25 Nisan pazartesi günü bölgemizde gerçekleştirilmiştir. Yarışın bitiş çizgisi olan Uçhisar Kasabasında Sağlık Bakanlığımızın sağlıklı yaşam araçları ve kanser tarama aracı olan "Pembe Prenses" tırı uygun yerlere yerleştirilerek sağlıklı beslenme, obezite, şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı gibi hastalıklarla mücadele, kanser taramalarında erken teşhisin önemi konularında ve yürüttüğümüz programlar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Sağlıklı yaşam araçlarındaki stantlarda bisiklet yarışmasına gelen seyircilere 1000 adet broşür ve çekiliş biletleri dağıtılmıştır.
 
Uçhisar meydanında bulunan sağlıklı yaşam aracı standında gerçekleştirilen törende sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, fiziksel aktivite ile ilgili hediye çekilişi yapılmıştır. Törene Sağlık Bakanı Danışmanı Salih YALIZAT ve Antalya Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Murat ÖZDEMİR koordinatörlüğünde Nevşehir Sağlık Müdürü Dr. Rahim ÜNLÜBAY, Nevşehir Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet ÇÖMÇE, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut AYDIN, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Hakan ÖCAL ve ilgili şube müdürleri katılmıştır. Törende büyük ilgi gören çekilişlerde sağlık bakanlığı logolu tişörtler, şapkalar, 500 adet diş macunu ve diş fırçası dağıtılmıştır. Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak çekilişte 10 adet bisiklet hediye edilmiştir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.