banner461

Dünya Kanser Günü Kapsamında Nevşehir'de Fotoğraf Sergisi Açıldı

4 Şubat 2020 Dünya Kanser Günü'nde, kanserin erken teşhis edilmesinin tedavi sürecine sağlayacağı katkı konusunda vatandaşların farkındalığını artırmak ve onları bilgilendirmek amacıyla Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Kanser Birimi tarafından Fotoğraf Sergisi açılmıştır.

banner503
Dünya Kanser Günü Kapsamında Nevşehir'de Fotoğraf Sergisi Açıldı
04 Şubat 2020 Salı 15:15

banner143
banner134

4 Şubat 2020 Dünya Kanser Günü'nde, kanserin erken teşhis edilmesinin tedavi sürecine sağlayacağı katkı konusunda vatandaşların farkındalığını artırmak ve onları bilgilendirmek amacıyla Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Kanser Birimi tarafından Fotoğraf Sergisi açılmıştır. Kanser tedavisi erken teşhis sayesinde başarılı olmuş kişilerin olumlu duygularının yansıtıldığı portre fotoğrafları sergilenmiştir.

Fotoğraf Sergisi açılışına Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Öcal, Başkan Yardımcısı Buket Gönenç Arvas, Kanser Birimi Görevli Hekimi Dr. Tansu Uz, Uzman Dt. Levent Soysaldı, Kurum Personelleri ve halkın katılımı ile gerçekleşmiştir.

Günümüzde kanser hem dünya hem ülkemiz için ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Dünya genelinde yaklaşık her 6 ölümden biri, ülkemizde ise her 5 ölümden biri kanser nedeniyle gerçekleşmektedir.

Kanserden ölümlerin yaklaşık üçte biri; tütün kullanımı, yüksek beden kitle indeksi (fazla kilolu ya da şişman/obez olma), meyve ve sebzeden fakir beslenme, yetersiz fiziksel aktivite ve alkol tüketimi gibi başlıca beş davranışsal ve beslenme ile ilgili risk faktöründen kaynaklanmaktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.