banner461
banner195

Eczacılara Yeni Protokol Uyarısı

Nevşehir Eczacılar Odası Başkanlığı ilimizde faaliyet gösteren eczacıları yeni protokol yapmaları konusunda bilgilendirdi.

 Eczacılara Yeni Protokol Uyarısı
20 Aralık 2014 Cumartesi 16:46

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Eczacılar Odası Başkanlığı ilimizde faaliyet gösteren eczacıları yeni protokol yapmaları konusunda bilgilendirdi.

Açıklamada; “Bilindiği üzere, Birliğimiz ile SGK Başkanlığı arasında imzalanmış olan Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol, 30.06.2015 tarihinde sona erecektir. Protokolün 10.1 Maddesi gereğince Birliğimiz ile Kurum Başkanlığı arasında Ocak 2014 – Aralık 2014  sürdürülen revizyon görüşmelerinde olumlu bir sonuç alınamamış; meslektaşlarımızın ekonomisini iyileştirmek amacıyla Kuruma iletilen taleplerimiz hiçbir şekilde kabul görmemiş; diğer uygulamalarla ilgili değişiklik önerilerimizin bir kısmı görüşmeler sırasında kabul edilmiş ancak sonrasında bu değişikliklerden vazgeçildiği bilgisi alınmış; kısaca, revizyon görüşmeleri sürecinde somut bir sonuca varılamamıştır. 2014 yılının sonuna gelinmiş olması itibariyle, meslektaşlarımızın 2014 Nisan ayından bu yana Kurum sigortalı ve hak sahipleri için karşıladıkları ilaçlara ait bedellerine ilişkin tahsil etmiş oldukları fatura bedelleri ile ilgili olarak herhangi bir sorun ve sıkıntıyla karşılaşmamaları için, mevcut Protokol uyarınca 2014 yılına ait sözleşme formlarının basım işlemleri Birliğimiz tarafından başlatılmıştır. Sözleşme formları şu anda basım aşamasında olup, 22 Aralık 2014 Pazartesi gününden itibaren talepleri doğrultusunda Odalarımıza gönderilmeye başlanacaktır” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.