banner461
banner195

Ek Bina Temeli Bayram Sonunda

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, İ. Şevki Atasagun devlet hastanesine ek bina yapımı konusunda sağlık bakanlığının hastane binasını yapan firma ile telif hakkı konusunda anlaşmaya vardığını, Proje çizimi safhasının tamamlanmasının ardından ek bina projesinin TOKİ ye devredilerek bir an önce inşaatın başlamasının planlandığını söyledi.

Ek Bina Temeli Bayram Sonunda
20 Temmuz 2013 Cumartesi 15:09

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, İ. Şevki Atasagun devlet hastanesine ek bina yapımı konusunda sağlık bakanlığının hastane binasını yapan firma ile telif hakkı konusunda anlaşmaya vardığını, Proje çizimi safhasının tamamlanmasının ardından ek bina projesinin TOKİ ye devredilerek bir an önce inşaatın başlamasının planlandığını söyledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in de yardımı ile daha önce hastane binasını inşa eden firma ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ve bu firmadan ek bina için telif hakkının alındığını kaydeden İl Sağlık Müdürü Ünlübay, “Nevşehir Devlet Hastanesine ek 100 Yataklı bina yapımı konusunda sağlık bakanlığımız ile görüşmelerimiz bitti. Gerekli onaylarını aldık ve projesi çiziliyor. Bilindiği üzere hastanemiz belediye projesi idi. Sayın Belediye Başkanımız aracılığıyla hastanemizi inşa eden firma ile temasa geçtik. Sağlık bakanlığımız söz konusu firma ile görüşmelerde bulunarak ek binanın yapımı için telif haklarını firmadan satın aldı. Şu an ek binanın bizim taleplerimiz doğrultusunda projesi çiziliyor. İnşallah bir aya kadar proje çizimi tamamlanarak sağlık bakanlığımıza teslim edilecek. Bakanlığımız tarafından yapılan kontrollerin ardından projenin TOKİ ye devri yapılacak” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.