banner461

Evde Sağlık Hizmeti Alan Yaşlılara Anlamlı Ziyaret

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Evde Sağlık Hizmetleri AlanBazı Yaşlılara Ziyarette Bulundu.

Evde Sağlık Hizmeti Alan Yaşlılara Anlamlı Ziyaret
21 Mart 2019 Perşembe 16:37

banner143
banner134

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Dr. Tarık Akbaş Evde Sağlık Hizmeti alan Nevşehir 2000 Evler Mahallesinde ikamet eden Faruk Yurtbilirve  CevherDudayev Mahallesinden Rafet Demirbilek’i Merkez Evde Sağlık ekipleri ile birlikte ziyaret etti. Ziyaret esnasındahastalarla sohbetlerde bulunan Ünlübay sağlıkları hakkında doktorlardan ve kendilerinden bilgi aldı.

Ünlübay yaptığı ziyarette şunları kaydetti: "18-24 Mart aynı zamanda 'Yaşlılar Haftası' bu vesile ileevde yaşlı hastalarımızı ziyaret ederek sağlık durumlarını yerinde gördük, onlarla sohbet ettik.Nevşehir Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı tarafından Nevşehir Devlet Hastanesi bünyesinde 3,kozaklı FTR dal  hastanesi bünyesinde  1,Ürgüp Devlet Hastanesi bünyesinde  1 mobil ekip olmak üzere toplam 5 mobil ekip  ile aktif  620 yaşlı, yatağa bağlı veya engelli hizmet verildiğini ve her gün ortalama 35 hastaya evde sağlık mobil ekiplerince ziyaret yapıldığını kaydetti

Yaşlılara gösterilen önem ve sorunlarının çözümü için gösterilen çaba ve hizmetler toplumun uygarlık göstergesi olarak da değerlendirilmektedir. Yaşlılara daima saygı ve özen, engellilere her türlü desteği görev biliyoruz. Her gün başlarında doktor, hemşire, sağlık memuru bulunan ekiplerimiz en az 35evi ziyaret ederek yaşlılarımızı sağlık kontrollerinden geçirerek, hastaların muayenelerini,tahlil,tetkiklerini ilaç ve tedavileri yerinde verilmektedir.Böylece engelli, yatağa bağımlı hastalarımınız hastanelere gelmeden sağlık hizmetlerinden  yerinde  faydalanmaları sağlanmaktadır.
Türkiye genelinde 9 yıldır devam eden evde sağlık hizmetlerinden toplamda 1 milyondanfazla hastanın faydalandığını Ocak 2018 yılından Mart 2019 yılına kadar,  Nevşehir de çeşitli hastalıkları olan yatağa bağımlı kronik hastalığı olanlar, ileri derece kas hastalığı olanlar, engelliler, terminal dönem onkoloji hastaları olmak üzere  toplamda3774 hastamıza  EvindeAile Ortamında sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde muayene, tetkik, tahlil, tedavi,tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerinin verildiğini bildirdi.

Evde Sağlık Hizmetleri Sağlık Bakanlığımızla koordineli bir şekilde daha da geliştirilerek yürütülmekte ve hizmete ihtiyacı olan hastalarımıza en kısa sürede ulaşarak tedavileri gerçekleştirilmektedir. Son olarak Evde Sağlık Hizmeti almak isteyen vatandaşlarımızın 444 38 33 numarası aranarak kayıt oluşturmaları ,akabinde   7/24 aktif hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi tarafından 15 dk içinde hastaya ulaşılarak ayrıntılı bilgilerinin alındığını ve ilk mesai saatinden itibaren 24 saat içinde evde sağlık mobil ekiplerince ilk ziyaret ve değerlendirmenin yapıldığını belirten ünlübay evde sağlık hizmetlerinin hastalarımıza artık bir telefon kadar yakın olduğunu belitti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.