banner461
banner195

Fazla Tahsil Edilen Vergiyi Geri Alabilecekler

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile Sağlığı merkezlerinde görev yapan doktor ve diğer sağlık çalışanlarından fazla tahsil edilen damga vergilerini alabilmek için il müdürlüğüne başvuruda bulunulması çağrısını yaptı.

Fazla Tahsil Edilen Vergiyi Geri Alabilecekler
24 Ağustos 2013 Cumartesi 15:49

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile Sağlığı merkezlerinde görev yapan doktor ve diğer sağlık çalışanlarından fazla tahsil edilen damga vergilerini alabilmek için il müdürlüğüne başvuruda bulunulması çağrısını yaptı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce konuyla ilgili yayınlanan açıklamada, “Aile Hekimi ve ASE sözleşmelerinden tahsil edilen damga vergisi iade işlemleri hakkında Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının yazısına istinaden; Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanlarının sözleşmelerinden fazla tahsil edilen damga vergisi iade işlemleri, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının görüşleri doğrultusunda dilekçe ile talepte bulunan personellerin düzeltme işlemi yapılacak. Damga Vergisi iade işlemi talep eden personelin, ekteki dilekçe örneği ile Halk Sağlığı Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şubesi Aile Hekimliği Mutemetliğine müracaat etmeleri gerekmekte” ifadelerine yer verildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.