banner461

Hastanelerde İşitme Engelli Hastalar Daha Rahat İletişim Sağlayacak

Nevşehir Devlet Hastanesi Personeline Konferans Salonunda toplamda 120 Saat’lik "İşaret Dili Eğitim Kursu” düzenlendi.

banner503
Hastanelerde İşitme Engelli Hastalar Daha Rahat İletişim Sağlayacak
06 Temmuz 2018 Cuma 11:03

banner143
banner134

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık tesislerimize müracaat eden işitme engelli hastalarımızla daha rahat iletişim kurmak amacı ile Nevşehir Halk Eğitim Merkezinde görevli Türk İşaret Dili Tercümanı Esma Gül Zeytun tarafından, tesislerimizden katılan  personellerimize Nevşehir Devlet Hastanesi Konferans Salonunda  toplamda 120 Saat’lik  “İşaret Dili Eğitim Kursu” düzenlendi.

Kursa katılım yaparak eğitim alan ve kurs sonunda başarı gösteren kursiyerlere sertifikalarını Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay tarafından takdim edildi.

Ünlübay “İsteğimiz ve gayemiz, mevcut haklarımız ışığında İşitme engelli arkadaşlarımızın gerek kurumlarda gerekse de günlük yaşamlarında kendilerini ifade etme anlamında yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmak adına bazı dönemlerde açılarak çok yararlı bir hizmete vesile olan İşitme engellilerle iletişim kurmayı sağlayarak el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan İşaret Dili Kurslarının daha da yaygınlaştırılmasıdır. Böylelikle sağlık kurumları başta olmak üzere bütün kurumlarda ve sosyal yaşam alanlarında eğitimli kursiyerler sayesinde İşitme Engellilerin kendilerini daha etkin bir şekilde ifade edebilmelerinin yolu açılmış olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle, sorunların çözümündefarkındalık oluşturmasını temenni ediyor, bütün Engelli ve İşitme Engelli Arkadaşlarıma Engelsiz bir hayat, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.” dedi.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.