banner461
banner195

Hepatit B Oldukça Yüksek

Kızılay Nevşehir Kan Merkezinde görevli Dr. Süleyman Kurt, Türkiye’de ve ilimizde hepatit B hastalığının yüksek oranda görüldüğüne dikkat çekti.

Hepatit B Oldukça Yüksek
13 Şubat 2016 Cumartesi 15:44

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kızılay Nevşehir Kan Merkezinde görevli Dr. Süleyman Kurt, Türkiye’de ve ilimizde hepatit B hastalığının yüksek oranda görüldüğüne dikkat çekti.

Hastalığın cinsel yolla ve kan yoluyla bulaştığını belirten Dr. Süleyman Kurt, Kızılay’a kan bağışında bulunanların kan bağışlarının yapılan analizlerinde bu tür bir hastalığa rastlanması durumunda kanın kullanılmayıp, kan bağışında bulunana kapalı bir zarf ile rahatsızlığının bildirildiğini belirtti.

Kan bağışında bulunanların aynı zamanda belki de haberleri bile olmadan rahatsızlıklarını da öğrenme fırsatı elde ettiklerine değinen Kızılay Nevşehir Kan Merkezinde görevli Dr. Süleyman Kurt, Kızılay’ın kan bağışında bulunanların bütün bağışlarını analiz etmeden kullanmasının mümkün olmadığını, analizler sonucunda hastalığı bulunduğu belirlenenlerin bağışlarının anında uygun koşullarda yok edildiğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.