banner461
banner195

İl Dışına Sevklerde Sorunumuz Kalmadı

Geçtiğimiz yıllarda Nevşehir’in sağlık konusunda en çok öne çıkan sorunlarından biri de il dışına sevkler oldu. Ancak, Nevşehir devlet hastanesi bünyesinde kurulan yoğun bakımın genişletilmesi il dışına sevkler konusunda ciddi oranda bir iyileşmeyi de beraberinde getirdi.

İl Dışına Sevklerde Sorunumuz Kalmadı
06 Ocak 2014 Pazartesi 10:41

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıllarda Nevşehir’in sağlık konusunda en çok öne çıkan sorunlarından biri de il dışına sevkler oldu. Ancak, Nevşehir devlet hastanesi bünyesinde kurulan yoğun bakımın genişletilmesi il dışına sevkler konusunda ciddi oranda bir iyileşmeyi de beraberinde getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, daha önceki yıllarda ayda 200 – 300’ü bulan il dışına sevklerin günümüzde ayda 15-20’ye kadar indirildiğine dikkat çekti.

Ünlübay, sevklerin büyük bir bölümünün Nevşehir devlet hastanesi bünyesinde anjiyo ünitesinin ve yoğun bakımla alakalı bazı bölümlerin bulunmamasına bağlı olduğunu dile getirirken, “Daha önceki yıllarda ilimizden çevre illere gönderdiğimiz sevk sayısı ayda 200-300’ü buluyordu. Şimdi ise bu rakamı ayda 20-30’a kadar indirdik. Yoğun bakım ünitemizi genişlettik. Eski başhekimlik binasında oluşturduğumuz yeni 12 yataklı yoğun bakım ünitemiz bu konuda bize büyük fayda sağladı. Öte yandan hastanemiz bünyesinde Anjiyo ünitemiz yok. Sağlık Bakanlığımızın da 2023 yılına kadar Nevşehir’e anjiyo ünitesi açılması konusunda bir yatırımı bulunmuyor. Elimizdeki imkanlarımız doğrultusunda il dışına sevkleri çok ciddi oranda düşürdüğümüzü rahatlıkla söyleyebilirim” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.