banner461
banner195

İl Kanser Danışma Kurul Komisyonu Toplandı

Vali Yardımcısı Ahmet Solay başkanlığında Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Özel Hastane yöneticileri, Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü ve Kanser Birimi çalışanlarının katılımlarıyla valilik toplantı salonunda il kanser danışma kurulu toplantısı yapıldı.

İl Kanser Danışma Kurul Komisyonu Toplandı
02 Mart 2016 Çarşamba 13:36

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Vali Yardımcısı Ahmet Solay başkanlığında Halk Sağlığı  Müdürlüğü,  İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği  Genel  Sekreterliği, İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Özel Hastane yöneticileri, Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu  hekimi, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü ve Kanser Birimi çalışanlarının katılımlarıyla valilik toplantı salonunda il kanser danışma kurulu toplantısı yapıldı. 

İldeki kanser çalışmalarının etkin yürütülebilmesi için; kanser kayıt, erken teşhis, tarama, kanser kontrol, epidemiyolojik araştırma ve benzeri konularda müdürlüğe görüş bildirmek, eğitim programlarına öneri ve katkı sağlamak üzere 2016 yılı 1. toplantısı gerçekleştirildi. 

Bu kapsamda, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve paydaş kurumlarla  İşbirliği İçerisinde olunup, kanser farkındalık çalışmalarının yürütülmesine karar verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.