banner461
banner195

Kalaba Beldesine Hacı Nuri Yaralı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba Kasabasında hayırseverler tarafından Hacı Nuri Yaralı Aile Sağlığı Merkezi törenle açıldı.

Kalaba Beldesine Hacı Nuri Yaralı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı
10 Kasım 2018 Cumartesi 13:26

banner143
banner134

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba Kasabasında hayırseverler tarafından Hacı Nuri Yaralı Aile Sağlığı Merkezi törenle açıldı.

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba Kasabasında Yapımı Tamamlanan "Hacı Nuri Yaralı Aile Sağlık Merkezi" Açılış törenine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Kalaba Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu, sağlık çalışanları, Hayırsever Hacı Nuri Yaralı ailesi ile davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yapılan protokol konuşmalarının akabinde hayırsevere Plaketi, Vali İlhami Aktaş tarafından verildi.

Yapılan duanın ardından Hacı Nuri Yaralı Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Kalaba Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu ile Hacı Nuri Yaralı tarafından yapıldı.

Vali Aktaş; “Bu eserin ortaya çıkmasını sağlayan ve maddi olarak desteklerini sunan Yaralı Ailesine teşekkür ediyorum. Açılışını yaptığımız Hacı Nuri Yaralı Aile Sağlığı Merkezi’nin Kalaba Kasabamıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'de, sağlığın korunması ve bu konudaki Aile Sağlığı Merkezlerinin önemine dikkati çekti.

Milletvekili Açıkgöz, konuşmasında “Sizlere, ihtiyacınız olan sağlık hizmetlerini ücretsiz ulaştıran Aile Sağlığı Merkezlerimiz, bizim ‘İnsan odaklı’, ‘insana yatırım yapan’ yönetim anlayışımızın en nitelikli örnekleri olarak şehrimizde yükselmeye devam ediyor” şeklinde konuştu. Açıkgöz; "Kalaba Kasabamızda yapımı tamamlanan ve halkımızın hizmetine sunulan Hacı Nuri YARALI Aile Sağlığı Merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Hayır sever Nuri amcamıza ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Açılış sonrası protokol tarafından Hacı Nuri Yaralı Aile Sağlığı Merkezi’nin gezilmesinin ardından program sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.