banner461
banner195

Kalbinden Bıçaklanan Genç Nevşehir Devlet Hastanesinde Kurtarıldı

Kalbine Saplanan bıçak Sonucu, hayati riski olan hasta Kalp Masajı ve Ameliyatla Kalp üzerindeki kesiler tamir edilerek hayata döndürüldü

Kalbinden Bıçaklanan Genç Nevşehir Devlet Hastanesinde Kurtarıldı
17 Haziran 2015 Çarşamba 11:56

banner143
banner134
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine kesici alet yaralanması sonucu getirilen hasta da  Acil Tıp Uzmanı doktorlarımızın yapılan tetkikler sonrasında hızlı teşhisi ile kalp yaralanması olduğu tespit  edildi. Kalbi duran hasta Acil Serviste Kalp masajı ile hayata döndürülerek Hastanemiz Kalp Damar Cerrahi Uzmanı  Op. Dr. Serkan Girgin ve ameliyat ekibi tarafından acilen ameliyat alınıp sol göğüs boşluğundan girilerek kalp üzerindeki kesi tamir edilmiştir.

 

Hastanemizde 3 gün yoğun bakım ve 6 gün cerrahi servisinde gözlem altında tutuldu, Hastanın genel durumu iyi olup taburcu edilerek takiplere çağırıldı.

 

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevi başında silahlı bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Göğüs Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kamil Furtan’ın  meslektaşı olan Hastane doktorlarımızın ve sağlık personllerinin bir canı kurtarabilmek için vermiş olduğu bu mücadele doktorlarımıza ve sağlık personellerimize  yapılan şiddete karşı  verilmiş en güzel  cevaptır.

 

Nevşehir KHB Basın ve İletişim Birimi  Ahmet Ak

 

 

 

 

 

 


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.