banner461
banner195

Kime İnanalım?

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, önceki yıllarda ayda 200 – 300’ü bulan il dışına sevklerin günümüzde ayda 15-20’ye kadar indirildiğine dikkat çekmişti. Ancak Türk Sağlık-Sen Şube Başkanının açıklamaları kafa karıştırdı.

Kime İnanalım?
03 Mart 2014 Pazartesi 17:53

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, önceki yıllarda ayda 200 – 300’ü bulan il dışına sevklerin günümüzde ayda 15-20’ye kadar indirildiğine dikkat çekmişti. Ancak Türk Sağlık-Sen Şube Başkanının açıklamaları kafa karıştırdı. 

Ünlübay, sevklerin büyük bir bölümünün Nevşehir devlet hastanesi bünyesinde anjiyo ünitesinin ve yoğun bakımla alakalı bazı bölümlerin bulunmamasına bağlı olduğunu dile getirirken, “Daha önceki yıllarda ilimizden çevre illere gönderdiğimiz sevk sayısı ayda 200-300’ü buluyordu. Şimdi ise bu rakamı ayda 20-30’a kadar indirdik. Yoğun bakım ünitemizi genişlettik. Eski başhekimlik binasında oluşturduğumuz yeni 12 yataklı yoğun bakım ünitemiz bu konuda bize büyük fayda sağladı. Öte yandan hastanemiz bünyesinde Anjiyo ünitemiz yok. Sağlık Bakanlığımızın da 2023 yılına kadar Nevşehir’e anjiyo ünitesi açılması konusunda bir yatırımı bulunmuyor. Elimizdeki imkanlarımız doğrultusunda il dışına sevkleri çok ciddi oranda düşürdüğümüzü rahatlıkla söyleyebilirim” açıklamalarında bulundu.

Bu arada aynı konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Sağlık-Sen Şube başkanı Turgay Çetin ise Nevşehir’den hala Adıyaman’a bile hasta sevki yapıldığını ve bu konuda hasta yakınlarının büyük mağduriyet içerisinde bulunduğunu ifade etti.

Birbirine oldukça zıt bu açıklamalara bakıldığında bu haberi okuyan hemen hemen herkes gibi bizlerde “Kime İnanalım?” diye soruyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Kime İnanalım?

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Zümrüt Özsoy - 4 yıl önce
Rahim Bey Sevk yapmıyoruz demiyor ilgili bölüm olmadığı taktirde mecbur kaldığımız zamanlarda yapıyoruz diyor sizinde gayet iyi bildiğiniz gibi sevk yerleri hastanelerin kapasitesine göre yapılıyor yakınlık sırasına göre gidiliyor ancak müsait olan en yakın yer bulunuyor . Nevşehir ' in sağlık sektöründe gün geçtikçe ne kadar yok katettiğini görmemek imkansız . İlgili kişilere ve emeği geçenlere gerek bir vatandaş olarak gerekse bir sağlıkçı olarak teşekkür ediyorum .:)
Avatar
Halim göncü - 4 yıl önce
Hastanede veya sağlık ocağında doktor iğne yazıyor. Kayıtlı olduğum sağlık ocağı güzelyurt mahallesinde işyerim sanayide. Mecburen iğne sabah akşam vurulması gerekiyor. Sabah yeni tokide vurmadılar iğne kayıtlı olduğum sağlık ocağına gidecekmişim. (Hemşire hanımlar sohbette) ordan ticaret odasının karşısındaki sağlık ocağına gittim ordada durum aynı kayıtlı olduğum sağlık ocağına gidecekmişim. (Ordada hemşireler sohbet te) ordan çıktım 20 temmuz mahallesindeki sağlık ocağına gittim durum ordada aynı. Aslı astarı bir tane iğne reçetem de mevcut. Şimdi sayın sağlık il müdürü me sesleniyorum çalışan insanlara yazık değilmi? Bir vatandaş çalıştığı işyerinden kalkıp bir iğne vurulmak için kendi sağlık ocağınamı gitmek zorunda? Ordaki sağlık ocakları ne işe yarıyor? Amaç vatandaşa çile çektirmek mi? Yazık kolaylaştırmak yerine zorluk çekiyor vatandaş. Sayın müdürüm bu işe bi el atarsanız vatandaş size minnettar kalır. Teşekkürler
Avatar
hasta - 4 yıl önce
turgay beye katılıyom.hala il dışına çok sevk yapılıyor çünkü mecbur.ilgili bölümler yokki..mesela bir tüp bebek bölümü yok..
Avatar
hiç yapılmıyor dememişki - 4 yıl önce
bir kaç örneği burda verip sevk ediliyor demek art niyetlilik sendika olaya sempatizan açıdan bakar normal yıllara göre bakılması uygun olan ondada azalma vardır.