banner461
banner195

Kızılay Gönüllüleri Bayram Dönüşü Sürücüleri Emniyet Kemeri Takmaları Konusunda Uyardı

Türk Kızılay’ı Ürgüp Şubesi bayramın son gününde Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik şube ekipleri  ve İlçe Jandarma trafik ekipleri ile birlikte Ürgüp Kayseri girişinde Ürgüp ve  Kapadokya’yı gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerin araçlarını durdurarak emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı.

Kızılay Gönüllüleri Bayram Dönüşü Sürücüleri Emniyet Kemeri Takmaları Konusunda Uyardı
08 Temmuz 2016 Cuma 09:39

banner143
banner134
Kızılay Gönüllüleri ayrıca durdurdukları araçtaki sürücü ve yolculara şeker, kumbara  ve emniyet kemerinin önemini anlatan tanıtım broşürü verdi.
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde, bayram tatilinin sona ermesi ile birlikte şehirlerarası yollarda ciddi bir yoğunluk yaşanmaya başlandı. Karayollarında yaşanan yoğunluk ile birlikte sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyarmak ve bayramlarını kutlamak isteyen TürkKızılay Ürgüp  Şube Başkanı Mehmet Yaman ise, dört yıldır Yol Güvenliği Savunuculuk Projesi kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe jandarma trafik ekipleri ile birlikte bayramlarda bu çalışmayı yaptıklarını belirterek kendilerine destek veren gönüllülere teşekkür etti. Yaman: “
Bir Yılda :
8.700 ÖLÜ,
250.000 YARALI,
40 Milyar TL MADDİ KAYIP ‘ a
 
dikkat çekmek için sürekli gönüllülerimiz şube yetkililerimiz ve vatandaşlarımız olarak bu uygulamayı yapıyoruz. Uygulama esnasında sürücülerimize şeker ikramı ve çeşitli hediyeler , tanıtım broşürleri dağıtmaktayız. Herkese iyi bayramlar iyi tatiller lütfen emniyet kemerinizi takın” diye konuştu.
Araç sürücüleri ise uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek Kızılay yöneticilerine teşekkür etti.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.