banner461

Köyde Mahsur Kalan Hastaların İmdadına UMKE Yetişti

Nevşehir de son iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle mahsur kalan hastaların imdadına Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) yetişti.

Köyde Mahsur Kalan Hastaların İmdadına UMKE Yetişti
18 Ocak 2019 Cuma 15:50

banner143
banner134

Nevşehir de, kar nedeniyle yolu kapalı olan köydeki  hastaların yardımına Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) yetişti...

Hacıbektaş ilçesi İğdelikışla, Hacıbektaş Aşağıbarak, Gülşehir Kızılkaya  köyünde yaşayan hastalardan  ateşli bir çocuk, mide kanaması geçiren bir hasta ve sağ bacağında uyuşma olan bir hasta, 12 Acil Servis'ten yardım istedi.

Köy yolunun kar nedeniyle ulaşıma kapalı olması üzerine UMKE ekipleri, köye ulaşmak için harekete geçti.

112 UMKE Ambulansı 4x4 Pajero aracıyla yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki köye ulaşan ekipler, hastaları alarak İl merkezlerindeki sağlık tesislerine ulaştırdı.

Olumsuz hava koşulları nedeni ile UMKE ve 112 ekipleri paletli Ambulansla Acil Sağlık Hizmetlerini yerine getirmek üzere göreve hazır beklemektedir. Acil Sağlık Hizmetleri sunumunu etkin bir şekilde yürütmek için Nevşehir Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 ve UMKE ekiplerimiz 7/24 çalışmaktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.