banner461
banner195

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneside Lokomat Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneside Lokomat Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneside Lokomat Hizmet Vermeye Devam Ediyor
10 Kasım 2014 Pazartesi 10:45

banner143
banner134
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı  120 Yataklı Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilityasyon Hastanemizde Türkiyede çok az ilde bulunan Lokomat (Yürütücü Robot) adı verilen bu sitemin hastanın yürüme yeteneğini kazanması için rehabilitasyon programlarında kullanıldığını işaret eden Nevşehir  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe şu bilgileri verdi:

 

Robotik Yürüme Sistemi (Lokomat),  yürüme yeteneğini kısmen ya da tamamen kaybetmiş olan hastalara yeniden bu yeteneği kazandırabilmek için kullandığımız bir teknoloji olduğunu bildirdi.  Bu teknoloji sayesinde beyin ya da omurda oluşan hasar nedeniyle felç olan, hareket yeteneğini kısmen kaybeden hastaların rehabilite edilmesinde ve bu yeteneklerini yeniden kazanmasında robot teknolojisinden faydalanmaktayız. Hastanemizde Fizik Tedavi Uzman Doktorlarımız ve Fizyotrapistlerimizin gözetiminde Lokomat tedavisi yapılmakta ek olarak Termal Havuz Tedavisi, Rehabilitasyon Tedavisi de yapılmaktadır.Tedavi fizyoterapistlerimiz'in yardımı ile Lokomat Tedavisi, Termal Havuz Tedavisi, Rehabilitasyon Tedavisi olarak uygulanıyor. Bu tedaviyi elle ya da bir başka şekilde bir yöntem  uygulamak mümkün değildir. Tedavi süresi hastadan hastaya çok değişebilir.'' dedi. Nevsehir KHB Haber -  Ahmet Ak


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.