banner461

Kozaklı FTRM’nin en büyük artısı

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde Türkiye de çok az ilde bulunan Lokomat (Yürütücü Robot) adı verilen bu sitemin hastanın yürüme yeteneğini kazanması için rehabilitasyon programlarında kullanılıyor.

banner503
Kozaklı FTRM’nin en büyük artısı
25 Ocak 2018 Perşembe 11:57

banner143
banner134
Robotik Yürüme Sistemi (Lokomat), yürüme yeteneğini kısmen ya da tamamen kaybetmiş olan hastalara yeniden bu yeteneği kazandırabilmek için kullanılan bir teknoloji olduğu bildirildi. 
Bu teknoloji sayesinde beyin ya da omurda oluşan hasar nedeniyle felç olan, hareket yeteneğini kısmen kaybeden hastaların rehabilite edilmesinde ve bu yeteneklerini yeniden kazanmasında robot teknolojisinden faydalanılıyor.
Hastanede Fizik Tedavi Uzman Doktorlar ve Fizyo-terapistler gözetiminde Lokomat tedavisi yapılmakta ek olarak Termal Havuz Tedavisi, Rehabilitasyon Tedavisi de yapılmakta. Tedavi fizyo-terapistlerin yardımı ile Lokomat Tedavisi, Termal Havuz Tedavisi, Rehabilitasyon Tedavisi olarak uygulanıyor. Bu tedaviyi elle ya da bir başka şekilde bir yöntem uygulamak mümkün değil. Tedavi süresi hastadan hastaya çok değişebiliyor.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.