banner461
banner195

Nevşehir 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Açılışı ve 5 Yeni Ambulans Teslimi Yapıldı

Nevşehir'in Sümer Mahallesinde 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Açıldı ve Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 5 yeni Ambulans düzenlenen törenle Teslimi Yapıldı

Nevşehir 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Açılışı ve 5 Yeni Ambulans Teslimi Yapıldı
12 Nisan 2019 Cuma 15:08

banner143
banner134

Protokolün de hazır bulunduğu açılış töreninde, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay;“Sağlık alanında yapılan hizmetlerin hızla geliştiğini ve vatandaşların bu gelişimden çok memnun olduğunu ve daha fazla vatandaşın sağlık alanında hizmet almaları konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Nevşehir merkez 1 nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin ve  ilimize kazandırılmasında, Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve eski Sümer Mahallesi Muhtarı Hüseyin Altınışık olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.”

*Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı*'da; "1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinin açılıyorolmasından dolayı son derece mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

*AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz*'de, "Sağlık reformlarıyla 17 yıldır milletimizin sağlıklı yarınları için, çalışmaya devam edeceğiz. İlçelerimizin hizmetine verilecek ambulanslarımız da hayırlı olsun.” dedi.

*AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe*'de, Aile Sağlığı Merkezlerinin önemine dikkati çekerek “Sizlere, ihtiyacınız olan sağlık hizmetlerini ücretsiz ulaştıran Aile Sağlığı Merkezlerimiz, bizim ‘İnsan odaklı’, ‘insana yatırım yapan’ yönetim anlayışımızın en nitelikli örnekleri olarak şehrimizde yükselmeye devam ediyor” dedi.

*Nevşehir Valisi İlhami Aktaş*'ta yaptığı konuşmasında; "Açılışını yaptığımız Nevşehir 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin İlimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Türkiye'de sağlıkta önemli gelişmeler olduğunu dile getiren Vali Aktaş, sağlık hizmetlerinin halkın tamamını kapsadığını bildirdi.

Açılış sonrası protokol tarafından 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin gezilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 5 Yeni Ambulans, İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Komuta Kontrol Başhekimliğine teslim edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.