banner461
banner195

Nevşehir de Ambulans 10 Dakikada Vakaya Ulaşacak

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü, ilimiz genelinde yeni açılan ve açılacak olan 112 Acil İstasyonları sayesinde vakalara ulaşım süresini 10 dakika ve altına indirmeyi planlıyor.

Nevşehir de Ambulans 10 Dakikada Vakaya Ulaşacak
25 Ekim 2013 Cuma 21:05

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürlüğü, ilimiz genelinde yeni açılan ve açılacak olan 112 Acil İstasyonları sayesinde vakalara ulaşım süresini 10 dakika ve altına indirmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, ilimizin değişik merkezlerine kurulan 112 acil istasyonlarının yanı sıra İl Merkezine bağlı Kaymaklı ve Göreme ile Avanos ilçesine bağlı Topaklı kasabasında kurulacak 112 Acil istasyonları ile ilgili çalışmaların son aşamaya getirildiğini bildirdi.

İl Merkezine kurulan 2 acil istasyonunun yanında yeni bir acil 112 istasyonunun daha kurulmasının gündemde bulunduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, il genelinde kurulan bu istasyonlar sayesinde vakalara ulaşım süresinin 10 dakika ve altına çekilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.

Yeni kurulacak olan il merkezindeki üçüncü 112 acil istasyonu ile şehri üçe bölmüş olacaklarını da vurgulayan İl Sağlık Müdürü Ünlübay, bu konudaki çalışmaların bir an önce tamamlanması için yoğun bir çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.