banner461
banner195

Nevşehir de Evde Yatan Hastaya Diş Tedavisi

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi olarak yatağa bağımlı halde olan hareket kabiliyetini kaybetmiş ve sağlık kuruluşlarına gelebilecek durumda olmayan hastalarının diş muayeneleri ve tedavileri, koruyucu diş hekimliği, ağız hijyen eğitimleri, diş çekimleri gibi tedavi hizmetleri evde yapılıyor.

Nevşehir de Evde Yatan Hastaya Diş Tedavisi
27 Ocak 2014 Pazartesi 11:30

banner143
banner134

 Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Vural Özçelik ve Sağlık Personeli tarafından 80 yaşındaki Yatağa bağımlı halde ve yürüme kabiliyetini kaybetmiş Zeynep Bıyık  adlı hasta evinde  ziyaret edilerek diş muayenesi yapıldı, eksik olan dişlerinin yerine diş protezi yapılması için ölçü alındı.

 

 Evde Ağız ve Diş Sağlığı Biriminde; 1 Hekim, 2 Hemşire,1 Diş Teknisyeni görev yapmaktadır. Evde Diş Sağlığı Birimi olarak yatan hastalara Mobil Ünit Cihazı ile Diş Çekimleri, Dolgu, Kavitron Cihazı ile Diş Taşı Temizliği, Hareketli  Protez Yapımı, Diş Protez Tamirleri yapılmakta ve Kron köprü Hizmeti verilmektedir.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.