banner461
banner195

Nevşehir'de Karnından çıkan 30 cm’lik kist doktorları hayrete düşürdü

Nevşehir Özel Kapadokya Hastanesine çeşitli şikayetlerle başvuran bir hastanın karnından, 30 cm'lik kist çıkarıldı.

Nevşehir'de Karnından çıkan 30 cm’lik kist doktorları hayrete düşürdü
23 Temmuz 2016 Cumartesi 14:15

banner143
banner134
48 Yasındaki H.B Karın Ağrı'sı Şikayetiyle Kapadokya Hastanesine Başvurdu.Kadın Hastalıkları Ve Dogum Uzmanı Op. Dr. Barıs Altuntaş Tarafından Muayene Edilen Hastanın Yumurtalıklarında Yaklaşık 30 Cm'lik Kist Oldugu Tespıt Edıldı Ve Amelıyatla Opere Edildi.

Nevşehirli 48 yaşındaki ev kadını H.B, karın Ağrısı şikayetiyle Özel Kapadokya Hastanesi'ne başvurdu. Op. Dr. Barıs Altuntaş tarafından Muayenesinde, karın boşluğunda hangi organa bağlı olduğu tespit edilemeyen bir kitle olduğu belirlenen hasta, genel sağlık durumundaki bozulmaların artması üzerine ameliyata alındı.

"Karından çıkan kist doktorları hayrete düşürdü"

Özel Kapadokya Hastanesi’nde tedavi altına alınan H.B isismli bir bayan hastanın yumartalıklarında 30 santimetre büyüklüğündeki kist, yapılan başarılı cerrahi operasyonla alınırken, kistin büyüklüğü herkesi şaşırttı.

Operasyonu gerçekleştiren Özel Kapadokya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Dogum Uzmanı Op. Dr. Barıs Altuntaş, “Nevşehir'de bu tür ameliyatların yapıldığını halkımız bilmelidir. Bu vesile ile Hastamıza geçmiş olsun diyoruz” dedi. Nevşehir'de hastanın karnından bu büyüklükte bir kitle çıkartılırken, kistin büyüklüğü hasta ve hasta yakınlarını şaşırttı.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.