banner461
banner195

Nevşehir'de Kopan Parmak Mikro Cerrahi Yöntemiyle Dikildi

Nevşehir Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi'ne getirilen 55 Yaşındaki Mobilya Ustası Ertuğrul Acer’in, makineye kaptırdığı sağ el baş parmağı eklem hizasından koptu, 4 saat süren ameliyatta, mikro cerrahi yöntemiyle yerine başarılı bir şekilde dikildi.

Nevşehir'de Kopan Parmak Mikro Cerrahi Yöntemiyle Dikildi
10 Şubat 2017 Cuma 09:55

banner143
banner134
Nevşehir Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi'ne getirilen 55 Yaşındaki Mobilya Ustası Ertuğrul Acer’in, makineye kaptırdığı  sağ el baş parmağı eklem hizasındankoptu, 4 saat süren ameliyatta, mikro cerrahi yöntemiyle yerine başarılı bir şekilde dikildi.
 
Nevşehir Devlet Hastanesi Yeni Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Doğuş Yalçın, hastanın servise gelmesinden hemen sonra ameliyata başladıklarını belirterek, "Hastamız bize yaklaşık 3 gün önce Akşam 17:00sularında parmak kopması şikayeti ile AcileServisimize  geldi.Mobilya Ustası olan ve marangoz olarak çalışan hastanın sağ el başparmak eklem hizasından tam ampüte (kopma) olduğu görüldü. Planya makinasında kesildiğini ifade etti. Hasta ile görüşülerek operasyon önerildi. Anestezi Uzmanı  Uzm. Dr. Barış Açıkgöz ile ameliyathane hazırlandı. Geldiğinde kopan parça buz içerisindeydi yaklaşık 1 saat olmuştu. Bu ameliyatlar için geçen süre çok önemlidir.4 saat süren operasyonla bütün sinir ve tendon onarımları yapıldı.  Uyguladığımız Mikro Cerrahi tekniği ile çıplak gözle görülemeyecek kadar ince ve hassas dokular onarılabilmektedir. Bu teknikte ameliyat mikroskobu yardımıyla ameliyat sahası büyütülmekte, çok ince damar ve sinir gibi dokuların detaylı görünümü elde edilmektedir. Bu süreç başarıyla tamamlanmış ve hasta için büyük öneme sahip olan baş parmağın yeniden fonksiyonel hale getirilmişoperasyon sonrası parmağın kan dolaşımı sağlanmıştır. Bundan sonraki süreçte fizik tedavi programı ile hastanın parmağı tekrar eskisi gibi kullanabilmesi sağlanacak. Üçüncü gününde hasta ev istirahati için taburculuğu planlanmaktadır.Yaptığımız bu zor ve başarılı operasyonlar ancak ekip ruhuyla gerçekleşir. Ameliyat sırasında ve sonrasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ” dedi.

Parmağının iş kazası sonucu koptuğunu anlatan Marangoz Ustası Acer, "Kendi iş yerimde çalışırken iş kazası geçirdim. Kazadan sonra Arkadaşlar hemen kopan parmağıma müdahale edilerek beni,kopan parmağı da buza koyarak hastaneye getirdiler. Ameliyata alındım, doktorlarımıza ve tüm personele teşekkür ediyorum." dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevsehirli - 2 yıl önce
Rabbim acil sifalar versin insAllah en kisa surede butun hastalarimiz da dahil olmak uzere insAllah