banner461
banner195

Nevşehir de Sağlık Personel Sayımız Yeterli

Sağlık Bakanlığının son yıllarda uygulamaya koyduğu sağlıkta dönüşüm projesi çerçevesinde ilimiz Nevşehir de standart bir sağlık hizmetinin verilebilmesi engel teşkil edebilecek bir personel eksikliğinin yaşanmadığı belirtildi.

Nevşehir de Sağlık Personel Sayımız Yeterli
19 Haziran 2013 Çarşamba 10:15

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Sağlık Bakanlığının son yıllarda uygulamaya koyduğu sağlıkta dönüşüm projesi çerçevesinde ilimizde standart bir sağlık hizmetinin verilebilmesi engel teşkil edebilecek bir personel eksikliğinin yaşanmadığı belirtildi.

 

Konuyla ilgili sorumuzu cevaplandıran İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, ilimizdeki sağlık kuruluşlarında gerek hekim, gerekse yardımcı sağlık personeli açısından herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını dile getirdi.

 

Ünlübay, “İlimizde standart bir sağlık hizmetinin sunulabilmesi için çok acil bir sorunumuz yok. Özellikle hekim ve sağlık çalışanı aşamasında da böyle bir sorunumuz var diyemem. Nevşehir Devlet Hastanemizde şu an 110 uzman hekimimiz görev yapıyor. 260 dolayında hemşiremiz görev yapıyor. Şu an için personel sıkıntımız yok. Ve olmayan bir branşımız da yok” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.