banner461
banner195

Nevşehir'de Sağlıkçılar İşaret Dili Öğrendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Nevşehir Sosyal Hizmetler Merkezinden görevli İşaret Dili Tercümanı Hakan Albay tarafından, Nevşehir Devlet Hastanesi Konferans Salonunda toplamda 120 Saat’lik İşaret Dili Eğitim Kursu” düzenlendi.

Nevşehir'de Sağlıkçılar İşaret Dili Öğrendi
30 Eylül 2016 Cuma 10:33

banner143
banner134
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Sağlık tesislerimize müracaat eden işitme engelli hastalarımızla daha rahat iletişim kurmak amacı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Nevşehir Sosyal Hizmetler Merkezinden görevli İşaret Dili Tercümanı Hakan Albay tarafından, tesislerimizden katılan personellerimize Nevşehir Devlet Hastanesi Konferans Salonunda toplamda 120 Saat’lik İşaret Dili Eğitim Kursu” düzenlendi.

"Hastanelerde İşitme Engelli Hastalar Daha Rahat İletişim Sağlayacak"

Kursa katılım yaparak eğitim alan ve kurs sonunda başarı gösteren kursiyerlere sertifikalarını Genel Sekreter Uzm. Dr. Muhammet Çömçe tarafından takdim edildi.
Çömçe “İsteğimiz ve gayemiz, mevcut haklarımız ışığında İşitme Engelli Arkadaşlarımızın gerek kurumlarda gerekse de günlük yaşamlarında kendilerini ifade etme anlamında yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmak adına bazı dönemlerde açılarak çok yararlı bir hizmete vesile olan İşitme engellilerle iletişim kurmayı sağlayarak el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan İşaret Dili Kurslarının daha da yaygınlaştırılmasıdır. Böylelikle sağlık kurumları başta olmak üzere bütün kurumlarda ve sosyal yaşam alanlarında eğitimli kursiyerler sayesinde İşitme Engellilerin kendilerini daha etkin bir şekilde ifade edebilmelerinin yolu açılmış olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, “19 – 25 Eylül Uluslararası İşitme Engelliler Haftası”nı kutluyor, sorunların çözümünde farkındalık oluşturmasını temenni ediyor, bütün Engelli ve İşitme Engelli Arkadaşlarıma Engelsiz bir hayat, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.