banner461
banner195

Nevşehir de Yeni Yoğun Bakım Ünitesi ve Nükleer Tıp Merkezi Hizmete açıldı

Nevşehir Devlet Hastanemiz de yeni yapılan 14 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi ve Nükleer Tıp Merkezi düzenlenen tören ile açıldı.

Nevşehir de Yeni Yoğun Bakım Ünitesi ve Nükleer Tıp Merkezi Hizmete açıldı
13 Kasım 2013 Çarşamba 23:21

banner143
banner134

 Hastanemizin eski başhekimlik idari katında yapılan bir dizi plan ve proje değişikliği ile oluşturulan yeni 3. Basamak 14 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi ve yine eski Satın Alma biriminin bulunduğu katta kurulan Nükleer Tıp Merkezi için Hastane Konferans Salonunda açılış töreni düzenlendi.
 
Törene Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, Garnizon Komutanı Jan. Kdemli Albay Dursun Ertuğrul, Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atila Oğuz Boyalı, Sağlık İl Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın, İlçe ve Kasaba Belediye Başkanları, daire müdürleri, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.
 
Törende konuşan Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atilla Oğuz Boyalı, devlet hastanesinden 4 yıl öncesine kadar aylık ortalama 800 hastanın il dışına sevk edildiğini ve bunun yoğun bakım ünitesindeki yatak sayısının yetersiz olmasından kaynaklandığını ifade etti. Yapılan yatırımlarla birlikte yoğun bakım ünitesinin kapasitesinin yüzde 70 oranında arttırıldığını ve il dışı sevklerin ciddi oranda düştüğünü vurgulayan Boyalı, son dönemde hastane içerisinde yaklaşık 5 Milyon TL tutarında bir yatırımın gerçekleştirildiğini ifade etti.
 
Belediye Başkanı Hasan Ünver ise, sağlık hizmetlerinin sunumu konusunda son yıllarda Nevşehir’de güzel gelişmelerin yaşandığını belirterek bunda katkısı olan Milletvekillerine ve Sağlık çalışanlarına teşekkür etti.
 
‘DEVLET HASTANESİ’NE EK BİNA YAPILACAK’
 
AK Parti Milletvekilleri adına törende konuşan Ebubekir Gizligider ise, milletvekilleri olarak hastanelere büyük önem verdiklerini ve hastanelerdeki sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi için büyük çaba gösterdiklerini vurguladı.
 
Nevşehir Devlet Hastanesi’nden il dışına yapılan sevklerin azaltılması konusunda son dönemde önemli yatırımlar yaparak hastaneye bir çok yeni cihazın kazandırıldığını ifade eden Gizligider, bu sayede il dışına sevklerin ciddi oranda düştüğünü bundan vatandaşlar gibi kendilerinin de büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
 
Nevşehir Devlet Hastanesi’ne 100 yataklı bir ek bina yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Gizligider, ”Mevcut hastanemizin hemen yanına 100 yataklı bir ek bina yapılacak. Bu konuda AK Parti Milletvekilleri olarak Ankara’da gerekli girişimlerimizi yaptık. Şu anda konu proje ihalesi aşamasında. Sanıyorum bu yıl son una kalmadan temel atma işlemini gerçekleştireceğiz” dedi.
 
Son olarak konuşan Vali Ceylan’da Türkiye’de 2003 yılından bu yana sağlık alanında önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek: “Bu dönemde Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin sunumunda gösterilen gelişme dünyaya örnek olacak boyutta. Çünkü önemli olan insan sağlığı. Sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor. Sağlığın olması için de sunulan hizmetin kalitesi ve hızı çok önemli” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından eski başhekimlik idari katında yapılan bir dizi plan ve proje değişikliği ile oluşturulan yeni 3. Basamak 14 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi ve yine eski Satın Alma biriminin bulunduğu katta kurulan Nükleer Tıp Merkezi’nin açılış kurdeleleri Vali Mehmet Ceylan, AK Parti Milletvekilleri, Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atila Oğuz Boyalı, Sağlık İl Müdürü Dr. Rahim Ünlübay ve Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler tarafından kesildi.
 
Vali Ceylan ve beraberindekiler açılışın ardından hizmete kazandırılan yeni açılan üniteler hakkında Genel Sekreter Dr. Atila Oğuz Boyalı'dan bilgiler aldı.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Ali'nin Oğlu - 5 yıl önce
bu ne pervasızlık, sn. başbakan bile kızdı buraya hastane olur mu diye. şimdi çıkmışlar ek bina yapacağız diyorlar. kelle başına devasa odalar vereceğinize önce var olanı iyi değerlendirin.
Avatar
gururlu - 5 yıl önce @Gurbetin Ali'nin Oğlu
nevşehir'e yapılan hizmetlerden dolayı gurur duyuyoruz. daha iyisinin yapılması için daha çok çalışmayı beklemek gerekirken pervasızca eleştiri kimsenin haddine değil?herkes haddini bilsin. emeği geçen herkesten allah razı olsun
Avatar
ERGEN - 5 yıl önce
şehrimizin yoğunluğu acıgöl tarafında hastane avanos tarafında birde ek bina ha bunda bir teslik yokmu.
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 5 yıl önce
Haddi millet bildirir. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. savurganlığı Allah bile yasaklar. Ok?
Avatar
mekici - 5 yıl önce
çok rahat eğitim araştırma veya üniversite hastanesine dönüştürülebilecek b,r hastane bunun için milletvekillerine çok büyük görev düşmektte... bu güzel hizmetlerde emeği geçenlere öncelikle teşekkür ediyorum ama sayın başbakanında dediği gibi büyük düşünmek lazım şehre bir tıp fakültesi veya eğitim araştırma hastanesi kazandırmak lazım....
Avatar
sevgü - 5 yıl önce
sgk hastanesi niye metruk hale getirildi
kadın doğum hastanesi yapılsaydı
2000 evler hastanesi ililimze yetmez miydi.