banner461
banner195

Nevşehir'deki Hastanelerde “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” Yapıldı

Hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanmasını esas alan Sağlıkta Kalite Standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik”  kapsamında ilimizdeki hastanelerde kalite değerlendirmesi yapılmıştır. 

Nevşehir'deki Hastanelerde “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” Yapıldı
22 Mayıs 2018 Salı 10:27

banner143
banner134

Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi kapsamında ilimizde 2018 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Bakanlık Değerlendiricileri tarafından İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Koordinatörlüğününde katılımı ile  Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Ürgüp Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Özel Kapadokya Hastanesi, Özel Versa Hastanesinde gerçekleştirilmiştir. 
Her yıl gerçekleştirilen sağlıkta kalite değerlendirmeleri sağlık kuruluşlarımızda hasta ve çalışan güvenliği ile kalite kültürünün geliştirilmesi ve sağlıkta kaliteye ilişkin Bakanlık hedeflerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması adına çok önemli bir yere sahiptir. 
İlimizdeki Hastanelerde değerlendirmelerde hasta ve çalışan güvenliği standartları başta olmak üzere sağlık hizmeti sunum kalitesi standartları yerinde görülerek değerlendirilmiştir. Hastane Yönetimi ve çalışanlarımızın ekip ruhuyla, büyük özveriyle katkı sağladıkları kalite çalışmaları yerinde değerlendirmesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. 
Hastanelerimizde sağlık hizmetlerini, kalite standartları çerçevesinde ve özenle sunan tüm yönetici ve çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyor,çalışmalarında başarılar diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.