banner461

Nevşehir Devlet Hastanesinde Sünnet Derisi Ayağa Yamandı

Nevşehir Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Polikliniğine müracaat eden ve yaklaşık üç hafta önce sağ ayak sırtı yanan, yarasının yaklaşık 3-4 cm’lik bir kısmı iyileşmeyen çocuk hasta Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Doğuş Yalçın tarafından değerlendirildi.

Nevşehir Devlet Hastanesinde Sünnet Derisi Ayağa Yamandı
25 Temmuz 2017 Salı 14:40

banner143
banner134
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Nevşehir Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Polikliniğine müracaat eden ve yaklaşık üç hafta önce sağ ayak sırtı yanan, yarasının yaklaşık 3-4 cm’lik bir kısmı iyileşmeyen çocuk hasta Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Doğuş Yalçın tarafından değerlendirildi.

Hastanın yarasının deri grefti (deri yaması, aşısı) ile onarılması planlandı. Normalde çocuklarda, deri yaması kalça, kasık ve uyluk bölgesinden alınarak yamanması gerekirken, hastanın sünnet derisinden çıkan derinin yamanması planlanarak böylece yaranın iyileşme süresi daha da kısaltılmış oldu.

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İlker Sait Tuncer ile birlikte değerlendirilen hasta, eş zamanlı olarak ameliyata alındı. Op. Dr. İlker Sait Tuncer tarafından özel Alisklemp yöntemiyle yapılan sünnet ile hastanın Prepisyum (sünnet derisi) çıkarıldı. Çıkarılan sünnet derisi Op. Dr. Doğuş Yalçın tarafın dan özel işlemden geçirilerek hastanın sağ ayağında bulunan yanık yarasına doku yaması olarak adapte edildi. Hasta bir haftalık özel pansumanla takip edilmek üzere taburcu edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.