banner461
banner195

Nevşehir Devlet Hastanesi'nde Yeni Cihazlar Hizmete Girdi

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Dr.İ.Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi'ne yeni endoskopi ve kolonoskopi cihazı alındı.

Nevşehir Devlet Hastanesi'nde Yeni Cihazlar Hizmete Girdi
21 Mayıs 2013 Salı 17:14

banner143
banner134

 Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi'ne yeni endoskopi ve kolonoskopi cihazı alındı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atila Oğuz Boyalı, yeni alınan endoskopi ve kolonoskopi cihazı hakkında şu bilgileri verdi: "Yemek borusu, mide ve ince bağırsağın bir bölümünün direkt olarak gözle incelenmesi tanısal işlemlerin yapılması, mideye beslenme tüpü yerleştirilmesi bu cihazla yapılmaktadır. Hastaya bu muayene, ağızdan küçük çaplı ucunda parlak ışığı olan, uzun ve bükülebilir bir tüpün yutturulması ile gerçekleştirilir. Tüpten aşağıya doğru bakarak herhangi bir hastalığın olup olmadığı araştırılır. Gerekli durumlarda laboratuvar analizleri için küçük doku örnekleri alınır. Hastanemiz Gastroentoloji Polikliniği'ne müracaat eden hastalar, uzman doktorlarımız tarafından muayene edildikten sonra uygun görülen hastalar endoskopi ünitesinde aldıkları randevu ile endoskopi ve kolonoskopi işlemi yaptırabilmektedir. Bu yeni cihazımız halkımıza hayırlı olsun."dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.