banner461

Nevşehir'e sağlıkta iki yeni müjde!

Nevşehir Devlet Hastanesine, Yeni 100 Yataklı Ek Bina ve 25 Ünitlik Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bina yapım çalışması başlandı.

banner503
Nevşehir'e sağlıkta iki yeni müjde!
10 Ocak 2018 Çarşamba 16:04

banner143
banner134
Nevşehir Devlet Hastanesine, Yeni 100 Yataklı Ek Bina ve 25 Ünitlik Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bina yapım çalışması başlandı.
Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay “Yeni Ek Bina yapım çalışması hakkında şu bilgileri verdi; Bir süre önce Nevşehir ziyareti esnasında Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım beyin müjdesini verdiği ek bina yapım çalışmaları başladı.Ünlübay “ Bakanlığımız tarafından projelendirilen ve ihale edilen, 100 Yataklı Ek bina ve 25 Ünitlik Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaat hafriyat çalışmaları başladı. Ek bina Hastane Acil Servisi yanındaki helikopter pistinin olduğu yere yapılacak ve ana binaya tünel geçişi ile sağlanacak, Arsa alanı: 35.907 m2, Bina oturum alanı: 6.900 m2, Kapalı inşaat alanı: 25.000 m2, tek blok şeklinde, bodrum+zemin+6 kat olmak üzere toplam 8 katlı, 265 adet araç otopark kapasiteli olarak planlandığını ilgili firma tarafından İhale bedeli: 35.372.000,00 TL olarak belirlendiğini, 600 iş gününde bitirileceğini, ayrıca yıkılan helikopter pistinin yeni yapılan ek binanın hemen yanına tekrar yapılacağını bildirdi.”

"Teşekkürler AK Kadrolar​"
Nevşehir Milletvekilleri adına ortak açıklamada bulunan TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir 100 yataklı ek hastane inşaatı başlatmıştır. Nevşehir’imize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Milletvekili Açıkgöz, "tüm bu yatırımlar ve hizmetler için başta emeği geçen Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Sağlık Bakanımıza, Milletvekili arkadaşlarıma ve Nevşehir'deki değerli sağlık yönetcilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali - 3 yıl önce
O hastane yapılırken burası yetersiz kalır denildi. Birileri de 30 yıl yeter demişti. O kendini iyi bilir
Avatar
Hüsameddin.. - 2 yıl önce
Çukurun içi...
Ulaşım proplemli.
Dünyanın en saçma hastane yeri yahu.