banner461
banner195

Nevşehir HSM’den Dünya Aile Hekimliği Konferansı Bilgilendirmesi

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü 2016 yılında gerçekleştirilecek olan dünya aile hekimliği konferansı konusunda ilimizde görev yapan aile hekimlerini bilgilendirdi.

Nevşehir HSM’den Dünya Aile Hekimliği Konferansı Bilgilendirmesi
22 Temmuz 2015 Çarşamba 17:41

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü 2016 yılında gerçekleştirilecek olan dünya aile hekimliği konferansı konusunda ilimizde görev yapan aile hekimlerini bilgilendirdi.

Konuya ilişkin açıklamada; “Toplum tabanlı kanser tarama programları ile erken evrede tanı sağlayarak, kanserlere bağlı morbidite ve mortalite oranlarını düşürmek mümkündür. Tarama programlarında hedefimiz, taranabilir her üç kanser türünde de (meme, serviks, kolorektal) birinci basamakta Avrupa Birliği Kalite Standartlarına uygun tarama programının gerçekleştirilmesidir. Bu amaçla Aile Hekimlerinin kendilerine kayıtlı hedef yaş grubundaki bireyleri davet ederek “Ulusal Kanser Tarama Standartları” na uygun olarak, tarama programlarını yürütmeleri önemlidir. Kanser Daire Başkanlığı web sitesinde yer alan anketi uygulayan ve en fazla serviks kanseri taraması yapan 2 aile hekiminin Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde düzenlenecek olan “Wonca 2016 Dünya Aile Hekimliği Konferansı” va katılımları sağlanacaktır” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.