banner461
banner195

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr.Rahim Ünlübay'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı;

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr.Rahim Ünlübay'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı;

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr.Rahim Ünlübay'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı;
14 Mart 2013 Perşembe 10:25

banner143
banner134

 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

 

14 Mart 1827 tarihinde II Mahmut devrinde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerileriyle ilk cerrah hanenin, Tıp hane-i Amire ve Cerrah hane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye’de de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul ediliyor. Bundan dolayı okulun kuruluş günü olan 14 Mart “Tıp Bayramı’’ olarak kutlanmaktadır.

 

Dünyanın en zor ama en onurlu işlerinden birini yapan hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

 

Bilindiği gibi sağlıklı ve mutlu bir toplum, öncelikle sağlıklı bireylerden oluşur. Sağlıklı yaşam sürmek her insanın en doğal hakkıdır. Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi, tüm vatandaşlarına yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesidir. İnsanlarımızın gelişmiş ülkelerdeki yaşam standartlarına, bu bağlamda kaliteli sağlık hizmetine kavuşturulmasında, hekimlerimize ve tüm sağlık personelimize büyük görev düşmektedir

 

Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da inanılmaz bir dönüşüm yaşanmaktadır. Türkiye'de sağlık alanında uygulamaya konulan stratejiler neticesinde bugün tıp alanında dünyada söz sahibi olan ülkeler arasındadır. Yapılan başarılı çalışmalar neticesinde ülkemiz; Ortadoğu, Orta Asya ve Avrupa gibi yakın coğrafyasının sağlık alanındaki cazibe merkezi haline gelmiştir. Üstlendikleri büyük sorumluluğun farkında olan hekimlerimizin ve sağlık personelimizin, çeşitli sıkıntıları olmasına karşın, insanların kendilerine hayatlarını emanet ettiklerinin bilinciyle fedakârca çalıştıklarına gönülden inanıyorum.

 

 

Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına fedakârca hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.