banner461
banner195

Nevşehir İ.şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne Nükleer Tıp Merkezi Kuruluyor

Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi bünyesinde bir ilk daha Nükleer Tıp Ünitemizde kullanılmak üzere ileri teknolojili Sintigrafi cihazı kurulumu yapıldı.

Nevşehir İ.şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne Nükleer Tıp Merkezi Kuruluyor
25 Haziran 2013 Salı 13:58

banner143
banner134

 Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atila Oğuz Boyalı, Hastanemizde kısa zamanda kurulan Nükleer Tıp Ünitesinin kentte  ilk olduğuna dikkat çekerek, "Gelişen teknoloji ile birlikte daha gelişmiş cihazlara ihtiyaç duyulan günümüzde ayaktan ve yatan hastalarımıza iyi bir hizmet, doğru teşhisler yapabilmek adına hastanemizi çağdaş ileri teknolojilerle donatmaya devam ediyoruz" dedi.

 
   Boyalı, “Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanemize yakın zamanda kurulan ve çalışmaya başlayan Videolu Bronkoskopi Cihazı, Endoskopi ve Kolonoskopi  cihazlarından sonra tüm bu çalışmalara yeni bir halka daha ekleyerek Nükleer Tıp Ünitesini devreye aldıklarını, son teknolojik Sintigrafi cihazının kurulumunun hastaneye yapıldığını, Nükleer Tıp Uzmanının yakında göreve başlayacağını, iki sağlık personelinin bu cihazı kullanmak üzere Ankara’ya eğitime gönderildiğini belirterek, İl dışına göndermek zorunda kaldığımız hastalarımız artık hastanemizde bu hizmeti en güzel şekilde herhangi bir sıkıntı çekmeden kendi memleketlerinde alacaklardır. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.