banner461
banner195

Nevşehir Kamu Hastanelerinde Engelli Vatandaşlara Yönelik Düzenleme Yapıyor‏

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde bağlı sağlık tesislerinde engelli bireylerin ulaşımlarını kolaylaştıracak düzenleme çalışmaları için ihale düzenliyor.

Nevşehir Kamu Hastanelerinde Engelli Vatandaşlara Yönelik Düzenleme Yapıyor‏
02 Aralık 2013 Pazartesi 11:42

banner143
banner134

 Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi, Ürgüp Devlet Hastanesi, Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binalarında engelli vatandaşlara yönelik olarak hissedilebilir yüzey uygulamaları, kabartma baskılı hastane yerleşke haritaları, engelli yönlendirme argümanları, engelli rampası, sesli yönlendirme cihazları gibi birçok unsurun göz önünde bulundurulduğu ihale 3 Aralık 2013 Salı günü gerçekleştirilecek.

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atila Oğuz Boyalı “Birliğimize bağlı sağlık tesislerinin çağa uygun olarak engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını ve yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde düzenlenmesi konusunda dikkatli davranmaya çabalıyoruz. Bu çalışmamızın tarihi de 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe gelmesi hoş bir rastlantı. Bu vesile ile tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, onlara engellenmedikleri bir yaşam diliyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Engelli Vatandaş - 4 yıl önce
yarın 3 aralık dünya engelliler günü nevşehir valiliğinden ne bir açıklama var nedene bir kıyak var. ne yapıyım la böyle vurdum duymaz yönetimi