banner461
banner195

Nevsehir li Psikolog Uluslararası Kongrede dereceye girdi ve ödül aldı

Nevsehir'li Psikolog Fatma Çakır Çalışkan Uluslararası Kongrede dereceye girdi ve ödül aldı.

Nevsehir li Psikolog Uluslararası Kongrede dereceye girdi ve ödül aldı
30 Mayıs 2017 Salı 13:10

banner143
banner134
"Sosyodrama ve Barış" -"Sociodrama and Peace" / İstanbul Psikodrama Enstitüsü Deniz Altınay, yurtdışında dünyaca ünlü psikodramatistlerden Curtain Up Ron Weinner, Kate Kirk ve  Diane Adderley ile barış için önemli bir çalışmayı gerçekleştirdi.

27-28 Mayıs tarihlerinde 23.Uluslararası  "Sosyodrama ve Barış"  isimli bu kongrede, dünyaca ünlü Psikodramatist Deniz Altınay ın yönettiği Türkiye genelinden yaklaşık 200 kişinin katılımıyla gerçekleşen  "Psikodrama Tanımı" yarışmasında, Kayseri de Psikodramatist  Şeref Algur hocanın yönettiği Kayseri 1 Grubundan Kapadokya Hastanesi'nden Nevsehir'li Psikolog/Psikoterapist Fatma Çakır Çalışkan 2.oldu. Yaptığı tanım uluslararası literatürde hem yabancı dillerde hem Türkçe dilinde yayınlanacaktır.
Kendisinin ifadesinde:
"Mesleğimi büyük bir aşkla yapıyor önce kendimin sonra da insanların iç dünyalarında kalıcı ve sağlıklı  değişikliklere vesile olmayı temenni ediyorum. Memleketim için ideallerim büyük ,aldığım eğitimlerle alanımda daha verimli olmak ve toplumun temel taşı olan "Aile yi iyileştirme"  nin temel hedefim olduğunu belirtmek isterim. Bunun için hayatımın sonuna kadar gayret gösterip çabalamayı diliyorum Allah tan.Zira kutsal bir misyon yüklendiğimizi düşünüyorum. Çaba bizden takdir Allah tan."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.