banner461
banner195

Nevşehir Sağlık İl Müdürü İddiaları Yalanladı

Nevşehir Sağlık İl Müdürümüz Dr.Rahim Ünlübay bir Basın Açıklaması ile kamuoyuna yansıyan bir iddiayı yalanlayarak açıklama getirdi: İlimizde faaliyet gösteren özel bir hastanede 13 hastanın rehin tutulması ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır dedi.

Nevşehir Sağlık İl Müdürü İddiaları Yalanladı
03 Haziran 2013 Pazartesi 20:16

banner143
banner134

 Sağlık Müdürümüz Dr.Rahim ÜNLÜBAY'ın Basın Açıklaması ;

İlimizde faaliyet gösteren özel bir hastanede 13 hastanın rehin tutulması ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.


             Geçtiğimiz günlerde İlimizde meydana gelen balon kazasından sonra bu hastanemize 13 hasta ulaştırılmış ve gerekli tedavileri vakit kaybetmeden başlatılmıştır. Şuanda ise bu 13 hastanın 3’ü taburcu edilmiş, kalan 10 hastanın 7’si için ilgili sigorta şirketlerine ve konsolosluklara hastaların stabil olduğu ve ülkelerine gerekli sağlık koşulları sağlanmak suretiyle transfer edilebilecekleri bilgisi verilmiştir. Kalan 3 hastanın ise transfer tarihleri sağlık durumları uygun olunca belli olacaktır.


              Hastane masrafları ile ilgili olarak hastaların sigorta şirketleri ile görüşmeler yürütülmüş olup hastalardan hiçbir ücret alınmamıştır. Ayrıca, fatura tutarları halen sigorta şirketleri ile görüşülmekte olup, basına yansıyan afakî fiyatlar gerçeği yansıtmamaktadır.


            Kamuoyuna duyurulur.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.