banner461
banner195

Nevşehir Sağlık İl Müdürü Ünlübay’dan Kan Bağışı Yapın Çağrısı

Nevşehir Sağlık İl Müdürü Dr. Rahim ÜNLÜBAY halkımıza “Bir Hayat İçin, Sizde Gönüllü Kan Bağışçısı Olun” çağrısında bulundu.

Nevşehir Sağlık İl Müdürü Ünlübay’dan Kan Bağışı Yapın Çağrısı
11 Nisan 2013 Perşembe 18:55

banner143
banner134

 Türk Kızılayı Ürgüp Şubesince Ürgüp Sinema ve Kongre Merkezinde düzenlenen Kan Bağış Kampanyasına Müdürlüğümüz Araştırma, Bilgi Sistemleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Erkan MERİÇ ile beraber katılan Sağlık Müdürümüz Dr. Rahim ÜNLÜBAY kan bağışında bulundu. Dr. Rahim ÜNLÜBAY burada yaptığı açıklamada “Kan bağışında bulunmak, sağlık ihtiyacı olan kişilere yardım etmek olduğu gibi, insanlar arasında dayanışmanın, sevgi ve saygının da bir göstergesidir. Bu yüzden hem kan bağışlayan kişinin daha da sağlıklı olması, hem de kanın kullanılacağı hastanın sağlığa kavuşması için, sağlık durumu uygun olan her vatandaşın kan bağışında bulunmasını tavsiye ediyorum.” Diye konuştu.

 

Sağlık Müdürümüz Dr.Rahim ÜNLÜBAY, kan bağışının toplumsal alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini belirterek, kampanyayı organize eden Türk Kızılayı çalışanlarına ve bağışta bulunan duyarlı halkımıza teşekkür etti. Kampanyaya ayrıca Ürgüp Müftülüğü de destek verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.