banner461
banner195

Nevşehir Sağlık Müdürlüğü Personeline Obezite Taraması

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğünce, Sağlık Müdürlüğü personeli Obezite taramasından geçirildi.

Nevşehir  Sağlık Müdürlüğü Personeline Obezite Taraması
05 Mart 2013 Salı 08:56

banner143
banner134

 Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi, Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi, Sağlık Bakanlığının 2010 yılı içinde başlatmış olduğu “Türkiye Obezite ile Mücadele ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında, Sağlık Müdürlüğü personeline yönelik olarak bir tarama programı gerçekleştirdi. Tarama programı kapsamında, personele öncelikle Anket Uygulaması yapıldı, ardından personelin Boy ve Kilo Ölçümü yapılarak Beden Kitle İndeksi (BKİ) hesaplandı.

Tarama Programının öğleden sonraki bölümünde ise Yeterli ve Dengeli Beslenme, Obezite, Fiziksel Aktivite ve Hareketli Hayat konularında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Sağlık Müdürlüğü personelinin yanı sıra Sağlık Müdürümüz Dr. Rahim ÜNLÜBAY, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mahmut AYDIN, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sezer ÖDEMİR ile Şube Müdürleri de katıldı.

Bilgilendirme toplantısında Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Biriminde görevli Ebe Tuğba YALÇIN tarafından, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obezite, tuz kullanımı ve diyabet konularında sunum eşliğinde bilgiler verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.