banner461
banner195

Nevşehir Sağlık Müdürlüğünden Aile Hekimlerine Uyarı

İl Sağlık Müdürlüğü Vatandaşların aile hekimlerinden randevu alabilmelerine olanak sağlayan MHRS sistemi ile ilgili bildirimlerin düzenli olarak kayıtlara geçilmediği konusunda Aile Hekimlerini uyardı.

Nevşehir Sağlık Müdürlüğünden Aile Hekimlerine Uyarı
06 Şubat 2015 Cuma 16:02

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürlüğü Vatandaşların aile hekimlerinden randevu alabilmelerine olanak sağlayan MHRS sistemi ile ilgili bildirimlerin düzenli olarak kayıtlara geçilmediği konusunda Aile Hekimlerini uyardı.

Müdürlükten yapılan açıklamada; “Vatandaşların aile hekimlerinden telefonla ya da elektronik ortamda randevu alabilmelerine olanak sağlayan MHRS uygulaması 01.07.2013 tarihinde başlatılmıştır. Vatandaşların MHRS üzerinden randevu alabilmesi için  aile hekimlerinin çalışma cetvellerini bağlı bulundukları toplum sağlığı merkezlerine göndermeleri gerekmektedir. Toplum sağlığı merkezlerimizden gelen geri bildirimlerde aile hekimlerimizin bağlı bulundukları toplum sağlığı merkezlerine çalışma cetvellerini bildirmedikleri tespit edilmiştir. Bu nedenle MHRS’ye veri girişi yapılamamaktadır. Aile hekimlerimizin çalışma cetvellerini düzenli olarak gönderme konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.