banner461
banner195

Nevşehir'de Bir Hastanın Burnuna Kaburgasından Kıkırdak Nakledildi

Nevşehir Devlet Hastanesi de KBB Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ali Değirmenci tarafından gerçekleştirilen ameliyatla, beş yıl önce geçirdiği burun ameliyatında burun kıkırdakları tamamına yakını alınan hastaya kaburgasından alınan kıkırdak doku parçası nakledildi.

Nevşehir'de Bir Hastanın Burnuna Kaburgasından Kıkırdak Nakledildi
28 Ekim 2014 Salı 13:07

banner143
banner134
Beş yıl önce geçirdiği ameliyat sonrasında burnundaki kıkırdağı tamamına yakını alınan kamu kurulusunda çalışan M.S. (36) burun çökmesi sonucu uyku bozukluğu, nefes almada zorluk ve burun şeklinde bozukluk olduğunu söyleyerek Nevşehir Devlet Hastanesi KBB Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ali Değirmenci tarafından muayene edildi. Hastanın ameliyatına karar verildi.

 

Kaburgadan Alınan Kıkırdak Burna Nakledildi

Konu Hakkında Dr. Değirmenci “ Hastanın kaburgasından alınan kıkırdak parçası şekillendirilip buruna uygun hale getirilerek yaklaşık üç saat süren operasyonla burnuna nakledildi. Bir gece hastanemizde kalan hasta ertesi gün taburcu edildi. Başarılı geçen ameliyatımız sonrasında hastamızın burun çökmesi ve nefes almada yaşadığı sorunları tamamen ortadan kalktı. Hastamızın hem kozmetik hem de fonksiyonel açıdan sorunsuz bir buruna kavuşmasını sağladık. İlimizde üç yılda 100'e yakın burun ameliyatı yaptığını belirten Dr. Değirmenci, yüzün ortasında ki burun ile ilgili operasyonların zor operasyonlardan biri olduğunu söyledi. Burun çökmelerinde vücutta bazen kulak bazen de kaburgadan alınan doku parçalarının  buruna nakledilmesi yönteminin 30-40 yıldır dünyanın değişik yerlerinde ilgili cerrahlar tarafından uygulandığını söyledi. Nevşehir Devlete Hastanemizde gerçekleştirdiğimiz bu operasyonun başarılı geçmesi, bizler ve bu tarz şikayetleri olan hastalarımız için sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Nevşehir de bu gibi operasyonları yapmamız hastaların büyük şehirlerdeki hastanelere gitmesini engellemek adına önemli bir gelişme olduğunu belirterek, hastalara hizmete devam edeceğini belirtti."

 

Nevşehir KHB Haber – Ahmet Ak  www.nevsehirkhb.gov.tr

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehir - 4 yıl önce
Nevşehir e büyük katkılar sağladınız doktor bey. Ellerinize sağlık. Başarılarınızın devamını dileriz.
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
doktor turkiyede doktorlarin ceratlerinden dolayi tebrik ediyorum daha ileri teknoloji bekliyorum avrupada doktor yok var diyenin arnini karislarim tibbi arac gerec super doktor yokkkkkkkkkkkkkkkk
Avatar
Gül Pınar - 4 yıl önce
Tebrikler hocam